۱۰ هزار و ۸۷۰ دز واکسن کرونا در استان همدان تحویل و توزیع شده است

همدان - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تا این لحظه ۱۰ هزار و ۸۷۰ دز واکسن کرونا در استان همدان توزیع شده که روند دریافت و تزریق آن براساس اولویت های مشخص شده وزارت بهداشت ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، دکتر «منوچهر کرمی» روز شنبه در ستاد مقابله با ویروس کرونا استان همدان، افزود: برهمین اساس تاکنون سه هزار و ۵۹۲ دز واکسن کرونا بر اساس اولویت های اعلام شده وزارت بهداشت به افراد واجدشرایط در این استان تزریق شده است. 

وی گفت: از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون ۳۲ هزار و ۶۰۱ نفر (بستری و سرپایی مثبت) در استان همدان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که ۱۰ هزار و ۷۱۸ مورد آن بستری و ۲۱ هزار و ۸۸۳ مورد نیز سرپایی مثبت بوده است.

دکتر کرمی، مجموع متوفیان ناشی از ابتلا به کرونا در استان همدان را نیز از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون یک هزار و ۵۶۰ مورد اعلام کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به افزایش مراجعه موارد مثبت سرپایی طی روزهای اخیر به مراکز درمانی استان، اظهار داشت: شمار موارد سرپایی مثبت از ۸۰ به ۱۴۲ مورد افزایش یافته هرچند که موارد فوت و یا بستری مثبت در استان همدان افزایشی نداشته است.

به گفته دکتر کرمی، براساس آمار و نمودارهای موردبررسی، افزایش موارد مثبت سرپایی مراجعه به مراکز درمانی در روزهای اخیر افزایش قابل توجهی داشته که رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمع و دورهمی های خانوادگی با توجه به تعطیلات و مسافرت های نوروزی در راستای کاهش این آمار بسیار موثر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان مجموع بیماران بستری در بیمارستان های استان همدان را ۲۹۵ مورد اعلام کرد و گفت: شمار بیماران بستری بیمارستان های استان در نیمه دوم اسفند ۹۹ حدود ۲۵۰ نفر بود.

دکتر کرمی تاکید کرد: تحلیل موارد سرپایی در مراکز درمانی شهرستانهای استان همدان نشان دهنده افزایش موارد در همه شهرستانها به ویژه در بازه زمانی ۲۸ اسفند ۹۹ تا چهارم فروردین ۱۴۰۰ و در شهرستانهای بهار، فامنین، نهاوند، همدان و ملایر است.

وی افزود: نتایج بررسی خوشه ها  و طغیان‌های بیماری نشان می دهد که در استان همدان ۳۹ طغیان شهری و ۱۹ طغیان روستایی طی یک هفته اخیر داشته ایم که هر کدام به ترتیب ۹۴ مورد و ۵۱ مورد مثبت را شامل شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: تماس‌های درون خانوادگی، دورهمی ها و حضور در آیین های عزا و عروسی همچنان با ۵۳ درصد بیشترین و مهم ترین عامل طغیان و ابتلا به ویروس کرونا در استان همدان است.

به گزارش ایرنا، استاندار همدان در جلسه امروز ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه درحال حاضر تمامی شهرستان های استان در وضعیت زرد کرونایی(کم خطر) قرار دارند، گفت: وضعیت استان به لحاظ شیوع ویروس کرونا در چند ماه گذشته پایدار و دارای ثبات نسبی است که این مهم در سایه همراهی و همکاری موثر و مطلوب مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و تلاش شبانه روزی کادر درمان و همچنین اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا در راستای اجرای دقیق دستورالعمل ها و مصوبات ابلاغی ستاد، حاصل شده است.  

براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده، ۱۰ شهرستان استان همدان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =