انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در یک حوزه استان مرکزی برگزار می‌شود

اراک - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات در استان مرکزی گفت: انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی تنها در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان برگزار می‌شود و کار ثبت‌نام نامزدها برای این انتخابات از روز یکشنبه کلید می‌خورد.

«بهروز اکرمی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: طبق اعلام وزارت کشور داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی از هشتم تا چهاردهم فروردین ۱۴۰۰ می‌توانند به شکل حضوری و غیر حضوری برای شرکت در این رقابت سیاسی ثبت نام کنند.
وی اظهارداشت: توصیه به دواطلبان ثبت‌نام به شکل غیرحضوری است و برای  ثبت نام حضوری نیز داوطلبان باید از ساعت هشت صیح تا ۱۸ یا به فرمانداری مرکز تفرش یا به ستاد انتخابات کشور مراجعه کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: داوطلبان می‌توانند در ثبت نام غیرحضوری از اپلیکیشن تلفن همراه و یا از طریق رایانه با دانلود برنامه از وزارت کشور اقدام کنند.
اکرمی افزود: اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل شناسنامه عکس‌دار و تصویر کلیه صفحات آن، یک قطعه عکس جدید ۴ × ۳ با زمینه روشن، اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی و یا مدرک معادل معتبر، اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفا و نداشتن اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹  قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصل و تصویر برگ پایان خدمت وظیفه عمومی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولیت خدمت وظیفه عمومی برای ثبت نام و اعلام داوطلبی الزامی است.
استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که ۲ کرسی متعلق به حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب و پنج حوزه دیگر هرکدام یک نماینده در  بهارستان دارند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در دوره حاضر نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد و در مدت سپری شده از فعالیت خانه ملت، «علیاکبر کریمی» نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب مسئولیت پیگیری امور حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان را برعهده داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =