نقش شوراها در برنامه هفتم توسعه تبیین شود

تهران - ایرنا - رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: انتظار داریم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نقش شوراها را در برنامه هفتم توسعه تبیین کند و به این موضوع پرداخته شود که شوراها و مدیریت شهری در برنامه هفتم توسعه که در دست بررسی است، چه جایگاهی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا احمدی  روز شنبه در نشست سیاست های کلی نظام و حکمرانی محلی که با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای شور اهای اسلامی شهر روستاهای کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، افزود: شوراهای شهر و روستا از اهمیت زیادی در حوزه اجرای سیاست های کلی نظام و اداره امورات کشور برخوردار هستند.

وی با تاکید بر اهمیت ارتباط موثر و مستمر شوراها با دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی تاکید کرد: از آن‌جایی که مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی از مهمترین دستگاه هایی است که می‌تواند ظرفیت‌های شوراها را در کشور به روز رسانی و کارآمد کند تلاش کردیم این نشست را برگزار کنیم.

رئیس شورای عالی استان ها ادامه داد: مجمع تشخیص مصلحت نظام در بحث سیاست‌های کلی نظام، ابلاغی مقام معظم رهبری، نقش عمده‌ای دارد و به عنوان بازوی مشورتی اجرای این سیاست ها تلقی می شود، از این رو می‌تواند کمک شایانی به شوراهای اسلامی شهر و روستا داشته باشد و با اختصاص فصلی در برنامه هفتم توسعه به شوراهای اسلامی شهر و روستا، شوراها را به جایگاه قانونی خود نزدیک کند.

وی درخصوص چرایی دعوت از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برای شرکت در این نشست گفت: با توجه به تاثیرگذاری دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه تدوین سیاست های کلی نظام، این نشست برگزار و از او به عنوان مهمان و سخنران دعوت شد.

رئیس شورای عالی استان ها افزود: انتظار داریم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نقش شوراها در برنامه هفتم توسعه را تبیین کنند و به این موضوع بپردازند که شوراها و مدیریت شهری در برنامه هفتم توسعه که در دست بررسی است چه جایگاهی خواهند داشت.

وی تاکید کرد: مجمع تشخیص مصلحت نظام جایگاه بسیار مهمی در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران دارد و باید از این ظرفیت ها برای تبیین جایگاه شوراها که مورد تاکید مقام معظم رهبری هم هست استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =