۳۰۰ انباردار متخلف خراسان رضوی به تعزیرات معرفی شدند

مشهد- ایرنا- کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: صاحبان ۳۰۰ انبار به دلیل ثبت نکردن اطلاعات کالاهای مشمول قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سامانه جامع انبارها، پارسال متخلف شناخته شده و پرونده آنان به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

بخشعلی بیاتی قله زو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ ۲۳ هزار و ۳۹۲ انبار و مرکز نگهداری کالای استان در سال گذشته مورد بازرسی قرار گرفت که از این میزان برای ۳۰۰ انبار و مرکز نگهداری کالا به ارزش ۶۹۴ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال پرونده تخلف تشکیل شد.

وی بیان کرد: عمده تخلفات انبارها و مراکز نگهداری کالا در سال گذشته مربوط به کالاهایی از جمله ماسک، برنج، چای، گوشت مرغ، تخم مرغ، کنجاله سویا، سیگار، شیرخشک، کود، سم و لوازم خانگی بود.

کارشناس مسوول بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: در مجموع اطلاعات مربوط به ۲۴ هزار و ۷۳۶ انبار و مرکز نگهداری کالا در خراسان رضوی در سامانه جامع انبارها ثبت شده که از این تعداد ۶ هزار و ۳۹۸ مورد مربوط به مشهد است.

وی اظهار داشت: استان خراسان رضوی در سال گذشته از نظر میزان ثبت اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها،  رتبه دوم کشور را به دست آورد.

بیاتی، حذف ماده ۶۹ قانون نظام صنفی که به عنوان ملاکی برای تعیین تخلف براساس میزان اختفا و یا امتناع از عرضه کالا توسط صاحبان انبارها و مراکز نگهداری بوده است را از مشکلات حوزه بازرسی در خصوص انبارها ذکر و بیان کرد: لازم است معیاری برای تعیین میزان نگهداری کالا در انبار یا هر مکانی به منظور احراز تخلف در این خصوص وجود داشته باشد.

به گزارش ایرنا،  بر اساس تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هر کالای تولید داخل و یا وارداتی، که به صورت تجاری و برخلاف ضوابط تعیین شده دولت خریداری، فروخته و یا حمل و نگهداری شود، ‌ مشمول کالای قاچاق خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =