۹ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۵
کد خبرنگار: 3123
کد خبر: 84275700
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۱۲ تن گوشت مرغ  در خراسان شمالی آماده توزیع شد

بجنورد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت : برای تنظیم بازار ۶۱۲ تن مرغ گرم و منجمد آماده توزیع در فروشگاه‌های مواد پروتئینی این استان شده است.

حسین حاجی بیگلو  روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان گوشت مرغ تا پایان تعطیلات نوروز در شهرهای این استان برای تنظیم بازار با قیمت مصوب توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: در مجموع تا پیش از تعطیلات نوروزی نیز حدود ۶۰۵ تن گوشت مرغ برای پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان  در این استان توزیع شد که نسبت به مشابه سال قبل سه برابر افزایش داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی گرانی قیمت گوشت قرمز را یکی از دلایل اصلی برای افزایش میزان مصرف مرغ در این استان عنوان کرد.

 حاجی بیگلو اضافه کرد: برای کاهش میزان تقاضا برای مرغ در استان، شبکه توزیع در تمامی نقاط شهری حتی مناطق حاشیه ای شهر ایجاد می شود.

وی افزود: با توزیع مرغ قطعه بندی شده بخشی از جو روانی به وجود آمده در بازار مرغ کاهش یافته است.

به گزارش کارگروه تنظیم بازار خراسان شمالی در ۱۰ روز اخیر، مردم استان ۱۶۰ میلیارد ریال مرغ خریداری کرده اند.

 از ۱۰۱ واحد مرغداری در استان ۸۸ مرغداری فعال است و توان تولید مرغ استان که در ابتدای سال ۹۲ نزدیک به ۲۰ هزار تن بود اکنون به ۸۸ هزار و ۵۰۰ تن در سال رسیده است.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲۴ شهر و حدود یک هزار روستا سکونت دارند.

 براساس آمار رسمی جهاد کشاورزی خراسان شمالی، مصرف سالانه سرانه گوشت مرغ استان حدود ۳۲ کیلوگرم است که براساس استانداردهای جهانی این میزان مصرف نزدیک به ۲ برابر میانگین جهانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha