«صبح امید» به مناسبت نیمه شعبان برگزار می‌شود

تهران-ایرنا-معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در تشریح برنامه‌های نیمه شعبان با عنوان «صبح امید» گفت: با توجه به شرایط موجود و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، برنامه‌های نیمه شعبان در فضای مجازی و حقیقی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سیدعلیرضا فاطمیان‌پور، معرفت‌افزایی و شناخت حضرت مهدی(عج) و انتظار ظهور و ایجاد فضای سرور و شادی را از اهداف ویژه‌برنامه‌های نیمه شعبان عنوان کرد.

وی با اشاره به جشنواره «کوچه‌های انتظار» گفت: نوجوانان علاقه‌مند به آذین‌بندی کوچه‌ها می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند و در نهایت به بهترین آذین‌بند جوایزی اهدا می‌شود.

فاطمیان‌پور افزود: برای آموزش ایده‌های آذین‌بندی به نوجوانان، تعدادی ویدیوکلیپ با موضوع نحوه آذین‌بندی با الگوهای بومی و نحوه ایمن اتصال چراغانی کوچه‌ها به کنتور برق شهری، تهیه و تدوین و برای استفاده عموم شهروندان به خصوص نوجوانان در صفحه مجازی جشنواره به نشانی @koochehayeentezar بارگذاری شده است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: پویش مجازی «منتظران باران» از نیمه شعبان آغاز می‌شود و فاز اول آن تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد، در این پویش خدمات رایگان به نیازمندان توسط خیرینی همچون پزشکان، تعمیرکاران، معلمین و... که امکان انجام دارند، ارائه داده می‌شود.

وی گفت: مانند سال‌های گذشته «پویش دعای فرج» در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی همزمان با میلاد حضرت مهدی(عج) برگزار می‌شود، همچنین هر هفته جمعه‌ها دعای فرج از مراکز سازمان فرهنگی هنری پخش و در اینستاگرام مراکز منتشر می‌شود.

فاطمیان‌پور با اشاره به اینکه ابتدا و انتهای امسال مزین به نام مبارک حضرت ولی عصر(عج) است، سالی برای توجه بیشتر جامعه به موضوع مهدویت و انتظار دانست.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درباره پویش «عصر انتظار» اظهارداشت: در این پویش امسال ایستگاه‌های ثابت در تعدادی از بوستان‌های شهر تهران برپا می‌شود و ﻣﺒﻠﻐﯿﻦ مهدویت ﺑﺎ ﺣﻀﻮر در اﯾﻦ ایستگاه‌ها در روزﻫﺎی ﺟﻤﻌﻪ، ﺑﻪ ﭘﺮﺳﺶ‌ﻫﺎی ﺟﻮاﻧﺎن ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع اﻧﺘﻈﺎر و ﻣﻬﺪوﯾﺖ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﯽ‌دﻫﻨﺪ، همچنین در این ایستگاه‌ها ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ‌ﻫﺎی ﻣﺘﻨﻮع اﺟﺮا می‌شود.

وی گفت: همچنین شب شعر آیینی «بیت‌های منتظر» با حضور و شعرخوانی شاعران سرشناس و کانون‌های ادبی در شب میلاد حضرت ولی عصر(عج) به صورت مجازی برگزار می‌شود.

فاطمیان‌پور با اشاره به تولید محصولات مختلف ویژه عید شعبان توسط سازمان فرهنگی هنری افزود: پنج فیلم کوتاه؛ «زﻣﯿﻦ ﺑﯽ‌ﭘﻨﺎه» ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﻧﺎﺗﻮاﻧﯽ ﺑﺸﺮ، «ﺳﭙﯿﺪه» با موضوع اﻣﯿﺪ ﺑﻪ آﯾﻨﺪه ﺑﺸﺮ، «ﺑﯽ ﺗﻮ» ﻣﺠﺎﻫﺪان راه ﺧﺪا سرﺑﺎزان اﻣﺎم(ع)، «ﻧﺎن آور» با موضوع ﮐﻤﮏ‌ﻫﺎی ﻣﻮﻣﻨﺎﻧﻪ و «ﻣﻦ و داداﺷﺎم و ﺧﻮاﻫﺮام» با موضوع ﺳﺒﮏ زﻧﺪﮔﯽ ﻣﻬﺪوی تولید و منتشر می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تولید و انتشار سمفونی «صبح امید» در شب نیمه شعبان و تولید و انتشار ﺳﻪ اﺛﺮ ﻧﻤﺎﯾﺸﯽ ﺳﺎﯾﻪ ﺑﺎ ﻣﺤﻮرﯾﺖ ﺣﻀـﺮت ﻣﻬﺪی (ﻋﺞ) در فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های این سازمان عنوان کرد.

وی گفت: در همین راستا، ﺑﯿﺶ از ۲۰۰ عنوان محصول فرهنگی در قالب‌هایﻫﺎی ﭘﺎدﮐﺴـﺖ، ﻣﻮﺷﻦ ﮔﺮاﻓﯿﮏ، وﯾﺪیوﮐﻠﯿﭗ و... ﺑﺎ روﯾﮑﺮدﻫﺎی ﻣﺤﺘﻮاﯾﯽ، ﻣﻌﺮﻓﺖ‌اﻓﺰاﯾﯽ و ﺷﻨﺎﺧﺖ ﺣﻀﺮت ﻣﻬﺪی ﻣﻮﻋﻮد(ﻋﺞ) و اﻧﺘﻈﺎر ﻇﻬﻮر در ﻗﺎﻟﺐ نشانه‌های ﻣﺤﺼﻮﻻت ﺳﺎزﻣﺎن فرهنگی هنری ﻣﻨﺘﺸﺮ ﻣﯽ‌ﺷﻮد.

فاطمیان‌پور با اشاره به برگزاری اختتامیه مسابقه «دنیای زیبای من» به صورت مجازی اظهارداشت: نمایشگاه آثار این مسابقه در محل ایوان انتظار برپا می‌شود. همچنین ویژه‌برنامه «روضه‌خوان» به مناسبت نیمه شعبان برگزار می‌شود، در این ویژه‌برنامه اﻓﺮادی ﮐﻪ ﺗﻤﺎﯾﻞ ﺑﻪ راه‌اﻧﺪازی روﺿﻪ ﺧﺎﻧﮕﯽ دارﻧﺪ، می‌توانند با ﺛﺒﺖ درﺧﻮاﺳﺖ ﺧﻮد، ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻣﺪاﺣﯽ و ﺳﺨﻨﺮاﻧﯽ را ﺑﺎ ﮐﻤﺘﺮﯾﻦ ﺻـﻠﻪ درﯾﺎﻓﺖ کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =