دستگاه های اجرایی در نهادینه کردن فرهنگ مهدویت تولید محتوا داشته باشند

کرمان - ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: دستگاه های فرهنگی در زمینه نهادینه کردن فرهنگ مهدویت و انتظار، تولید محتوا انجام دهند.

به گزارش ایرنا، حسین انجم شعاع روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ۲ نیمه شعبان در سال جاری افزود: امسال به دلیل این اتفاق مبارک سال مهدوی داریم و امیدواریم بتوانیم در مسیر اهل بیت (ع) و امام زمان (عج) قدم برداریم و به آنچه که اسلام از ما خواسته عمل کنیم.
وی به شیوع ویروس کرونا طی سال گذشته اشاره و تصریح کرد: تعطیل ناپذیر بودن برنامه و مراسم ها با تاکید بر حفظ سلامت مردم شعار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این ایام است لذا برنامه ها و مناسبت های سال گذشته به بهترین شکل و با رعایت اصول بهداشتی مدیریت شد و مراسمی تعطیل نشد.
وی به برگزاری برنامه های دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن که به صورت خودرویی و باشکوه برگزار شد اشاره و تصریح کرد: امسال نیز آیین تجلیل از کارگروه ها و رسانه های برتر ستاد دهه فجر در فروردین ماه برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری آیین جشن های شعبانیه طی سال های گذشته به عنوان آیینی مردمی و خودجوش یاد کرد و افزود: امکان برگزاری جشن ها به شیوه سابق با توجه به شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.
وی به نورافشانی آسمان شهر کرمان در ساعت ۲۱ شب نیمه شعبان همزمان با سراسر کشور با قرائت دعای استغاثه به امام زمان (عج) از محل مساجد، تکایا و بقاع متبرکه به عنوان یکی از برنامه های محوری ستاد شعبانیه در کرمان اشاره کرد.
وی ادامه داد: راه اندازی کاروان های سه روزه شادی، برگزاری جشن ها در مساجد، تکایا و بقاع متبرکه با رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری مسابقه پیامکی در ۲ شب از صدا و سیمای مرکز کرمان و اهدای جوایز به عنوان نمونه ای از برنامه های نیمه شعبان سال جاری است.
وی افزود: راه اندازی پویش جشن های خانگی، اعلام اسامی برندگان مسابقه کتابخوانی در جستجوی آفتاب از دیگر برنامه های این ایام است. 
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: مسابقه کشوری ویژه کودکان و نوجوانان با عنوان حاج قاسم قهرمان  با ۳۵ هزار نفر شرکت کننده برگزار شده که برندگان این مسابقه در جشن  نیمه شعبان معرفی می شوند.
وی همچنین اظهار داشت: ۱۲ فروردین نیز سالروز تاسیس نظام جمهوری اسلامی و دیگر مناسبت فروردین امسال است.
وی جمهوری اسلامی را زمینه سازی حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) دانست و گفت: این انقلاب باید به مهدویت متصل شود و برنامه هایی نیز برای گرامیداشت این روز طراحی شده است.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال های گذشته در حوزه اقتصاد نامگذاری کردند.
وی افزود: رهبری به ارتقادمعیشت و سطح زندگی مردم اهتمام ویژه دارند گفت: معظم له فرمودند، تولید داخلی در شرایط فعلی موجب رهایی از مشکلات می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =