دورکاری کارمندان و محدودیت مشاغل در استان بوشهر ادامه دارد

بوشهر-ایرنا- مدیر کل پدافند غیر عامل استان بوشهر گفت: براساس طرح جامع مدیریت هوشمند کرونایی، دورکاری کارمندان دولت و محدودیت فعالیت مشاغل در سال جدید در این استان ادامه دارد.

حمزه اعتماد روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: بر این اساس در شهرهای نارنجی فعالیت مشاغل گروه‌های ۳ و ۴ ممنوع است و در شهرهای با رنگ زرد محدودیت فعالیت مشاغل تنها برای گروه ۴ اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر هیچ‌یک از شهرهای استان بوشهر در رنگ بندی کرونایی قرمز نیست، اضافه کرد: در شهرهای قرمز به غیر از گروه ۱ که نیازهای ضروری مردم را تامین می‌کنند، فعالیت سایر مشاغل ممنوع است.

عضو ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در ارتباط با دورکاری کارمندان دولت، عنوان کرد: بر اساس طرح جامع مصوب در آذر ماه سال گذشته، دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری مانند بانک‌ها، ادارات آب، برق، گاز، مخابرات، شهرداری و اداره‌هایی از این دست، در شهرهای نارنجی می‌توانند تعداد کارمندان خود را به یک سوم کاهش دهند.

اعتماد اضافه کرد: سایر دستگاه‌های دولتی در این شهرها می‌توانند کارمندان خود را تا یک دوم کاهش دهند و کارمندان به صورت دورکاری فعالیت داشته باشند.

وی ادامه داد: در شهرهایی که در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند، دستگاه‌های خدمات رسان ضروری با همه کارمندان فعالیت می‌کنند و سایر دستگاه‌ها می‌توانند شمار کارمندان خود را تا یک سوم کاهش دهند.

مدیرکل پدافند غیر عامل استان بوشهر عنوان کرد: در اعمال دورکاری کارمندان اولویت با بیماران تنفسی، جانبازان و مادران باردار، دارای کودک خردسال و معلول است.

در زمان حاضر شهرستان‌های بوشهر، دیلم و گناوه در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌های این استان در وضعیت زرد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =