امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی به ۲۱۱ حادثه‌دیده

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: نیروهای هلال احمر استان از ابتدای طرح امداد و نجات نوروزی تاکنون به ۲۱۱ حادثه‌دیده امدادرسانی کردند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرضا رضایی در حاشیه بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده‌ای بشرویه با اشاره به اجرای طرح ۲۰ روزه امداد و نجات در خراسان جنوبی بیان کرد: این طرح از ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز شد و تاکنون نیروهای امدادی به ۶۱ مورد حادثه امدادرسانی داشته‌اند.

وی افزود: ماموریت‌های این مدت ۴۹ مورد حادثه جاده‌ای، هفت مورد حادثه شهری، ۲ مورد حادثه کوهستان، یک مورد غرق شدگی، یک مورد سیل و آبگرفتگی و یک مورد حضوری را شامل شده است.

مدیرعامل جعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در این ماموریت‌ها به ۲۱۱ حادثه‌دیده امدادرسانی شده است گفت: ۱۶۸ نفر در حوادث جاده‌ای، ۱۹ نفر حوادث شهری، ۱۷ نفر در حوادث کوهستان و هفت نفر در دیگر حوادث خدمات گرفته‌اند.

وی گفت: در این مدت ۴۵ نفر توسط نیروهای امدادی نجات یافتند و هشت مورد عملیات فنی رهاسازی در حوادث ترافیکی انجام شده است.

رضایی با بیان اینکه ۲۰۴ نیروی عملیاتی در قالب ۸۰ تیم در این حوادث امدادرسانی داشته‌اند افزود: همچنین ۷۹ خودروی امدادی شامل ۴۸ دستگاه آمبولانس و ۳۱ دستگاه خودروی نجات در این حوادث به کارگیری شده است.

وی بیان کرد: شهرستان‌های نهبندان و طبس با ۱۳ مورد حادثه بیشترین وقوع حوادث طی این مدت را داشته‌اند.

وی با اشاره به غربالگری مسافران در پایانه مرزی ماهیرود گفت: تاکنون ۱۴۷ نفر بابت ویروس کرونا غربالگری شدند که خوشبختانه مورد مثبتی از بیماری مشاهده نشده است.

پیش از این مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همزمان با نوروز از پایگاه‌های امدادی شهرستان‌های بیرجند، خوسف، فردوس، سرایان، طبس، درمیان، زیرکوه و سربیشه بازدید داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =