۱۰۲۱ دُز واکسن کرونا به شهرستان مراغه اختصاص یافت

مراغه - ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه گفت: از ۲۳ بهمن ماه پارسال تاکنون یکهزار و ۲۱ دُز واکسن کرونا تحویل این شهرستان شده است.

سیدعلی موسوی روز شنبه در جلسه کمیته هماهنگی واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: این مقدار واکسن کرونا در قالب ۶ محموله و از سه برند «اسپوتنیک وی»، «سینوفارم» و «کواکسین» است که تحویل شهرستان مراغه شده است.

وی افزود: تاکنون ۵۱۹ دُز  از واکسن کرونایی دریافتی در شهرستان مراغه به گروه های هدف تزریق شده است.

وی گفت: از این تعداد ۲۶۱ دُز واکسن در بیمارستان های سه گانه شهرستان، ۱۲ دُز واکسن به کارکنان اورژانس، ۱۱۱ دوز واکسن به پزشکان مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته کرونا و نمونه برداران آزمایشگاه کرونا، ۴۵ دُز واکسن به جانبازان، ۵۱ دُز به سالمندان، ۶ دُز واکسن به کارکنان آرامستان و ۳۳ دُز واکسن نیز به بیماران دیالیزی تزریق شده است.

موسوی اضافه کرد: همچنین قرار است از ۵۰۲ دُز واکسن کرونای موجود تا این لحظه ۲۳۰ دُز به کارکنان حوزه درمان، ۴۵ دُز به کارکنان اورژانس و مابقی به بیماران خاص و سرطانی تزریق شود.

وی ادامه داد: با تزریق این میزان واکسن ۴۰ درصد از کادر درمان شهرستان مراغه، با توجه به دستورالعمل سند ملی واکسیناسیون کشور واکسن کرونا دریافت می کنند.

فرماندار مراغه در ادامه، خواستار اختصاص واکسن بیشتر به این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید پیروی، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی مراغه و چهار نفر از کادر «آی سی یو» بیمارستان امیرالمومنین(ع) به عنوان مبتلایان به کووید ۱۹، نخستین افرادی بودند که ۲۳ بهمن ماه سال گذشته در مراغه واکسن دریافت کردند.

رنگ کرونایی شهرستان مراغه زرد است.

تصویر نشست هماهنگی واکسیناسیون علیه کرونا در مراغه 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =