۲۱ مجوز تاسیس صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در استان قزوین صادر شد

قزوین - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۲۱ فقره جواز تاسیس صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی با مجموع ظرفیت تولید سالانه ۲۵۸ هزار تن انواع محصولات فرآوری شده و غذایی سال ۹۹ در این استان صادر شد.

به گزارش ایرنا ، فاطمه خمسه روز شنبه با اعلام این خبر افزود: برای تاسیس این واحدهای تولیدی که در مجموع قابلیت جذب ۴۰۲ هزارتن مواد خام کشاورزی را دارند، بالغ بر ۵۱۷۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی اظهار داشت: با احداث و راه اندازی این واحدها زمینه اشتغال برای یکهزار و ۱۶ نفر بصورت مستقیم در سطح استان قزوین فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اهمیت صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی گفت: بدون تردید ایجاد صنایع تبدیلی با ایجاد ارتباط موثر بین دو بخش کشاورزی و صنعت، زمینه مناسبی جهت توسعه پایدار بخش کشاورزی فراهم آورده و در جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، افزایش سطح درآمد روستاییان، بالا بردن بهره‌وری بخش کشاورزی و افزایش سهم اشتغال صنعتی در مناطق روستایی و نیز به عنوان جزئی از فرآیند توسعه روستایی بسیار تاثیرگذار است.

خمسه یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ که به عنوان "تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها" مزین شده است، سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با حمایت کامل از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی بخش کشاورزی خصوصاً در زمینه محصولات دارای مزیت نسبی در استان مانند انگور، کشمش، زیتون، پسته، سبزی و صیفی و همچنین ساماندهی سیستم های انبارداری و ذخیره سازی محصولات کشاورزی و دامی، برنامه‌ریزی جهت پشتیبانی از این صنایع و رفع موانع پیش روی توسعه آن‌ها را در دستور کار خود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =