۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 84275666
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 استاندار البرز: کرج در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفت

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که با توجه به افزایش ابتلای مردم به کووید ۱۹ ، شهرستان کرج از حالت زرد به نارنجی و طالقان از آبی و به زرد کرونایی تبدیل شده است.

عزیزاله  شهبازی در حاشیه شصت و دومین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که روز شنبه به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه البرز نیز در سیر صعودی شیوع کرونا قرار گرفته است، افزود: البرز معبر تردد مسافران ۱۴ استان کشور بوده و این امر شرایط را حساس تر کرده است.

وی ادامه داد: در تعطیلات نوروزی نیز با حجم بالای تردد از محورهای مواصلاتی استان مواجه بودیم.
شهبازی گفت: مردم استان و به ویژه اصناف همواره با مصوبات ستادهای ملی و استانی کرونا همراهی لازم را داشته اند ولی با توجه به شرایط موجود نیاز است که این همراهی بیشتر شود.
وی افزود: طبق اعلام سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا علیرغم مدیریت خوبی که در استان البرزصورت گرفته، شهرستان کرج از وضعیت زرد به نارنجی و شهرستان طالقان از وضعیت آبی به شرایط زرد رسیده است.
استاندار البرز با بیان اینکه سایر شهرستان های استان در وضعیت زرد قرار دارند، گفت: امید است با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از حضور در اجتماعات و دورهمی ها بتوانیم این سیر را متوقف کنیم.
وی افزود: حدود ۱۴ ماه است که با این ویروس منحوس مقابله می کنیم و در این مدت فعالیت و عملکرد البرز همواره مورد تقدیر مسئولان ملی بوده است چراکه البرز مستعد بحران در این حوزه بود.
شهبازی گفت: بر این اساس با توجه به اینکه شهرستان کرج در وضعیت نارنجی قرار گرفت تمامی محدودیت های این شرایط اعمال می شود تا چرخه شیوع با صعود غیرقابل کنترلی مواجه نشود.
وی افزود: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اعمال محدودیت ترددهای شبانه از ساعت ۲۱ به ساعت ۲۲ تا سه بامداد تغییر یافت.
استاندار البرز گفت: در این وضعیت منع ورود و خروج و جلوگیری از ورود خودروهای غیربومی نیز اجرایی می شود.

اکنون از مجموع هفت شهرستان تابعه البرز ، یک شهرستان نارنجی و ۶ شهرستان زرد کرونایی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی  البرز و سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان طی ۲ روز اخیر نسبت به افزایش میزان ابتلا و مرگ ومیر کرونایی در استان هشدار دادند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =