هفت هزار و ۶۳۶ بیمار کرونایی در ایلام بستری شدند

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا پایان سال گذشته در مجموع هفت هزار و ۶۳۶ بیمار کرونا در مراکز درمانی این استان بستری شده اند.

به گزارش ایرنا، دکتر محمد کریمیان روز شنبه در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: طی مدت یاد شده ۷۳ هزار و ۹۴۲ نمونه گیری کرونا در استان ایلام انجام گرفته که از این تعداد ۲۶ هزار و ۸۷۱ مثبت بوده است.

وی افزود: هفت هزار و ۶۳۶ از این تعداد در مراکز درمانی بستری شده و ۶۶۹ نفر نیز بر اثر عوارض ناشی از این ویروس جان خود را از دست داده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در ایلام شناسایی شده است که از این تعداد ۱۸ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.

دکتر کریمیان با اشاره به اینکه ایلام وارد پیک چهارم شیوع کرونا شده است، تاکید کرد: هم اکنون تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان از مرز ۷۰ نفر عبور کرده است.

وی یکی از اصلی ترین دلایل افزایش موارد ابتلا در روزهای انتهایی سال گذشته و تعطیلات سال جدید را ورود مسافران نوروزی عنوان کرد و گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کاهش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از افزایش ۳۰ درصدی تعداد نمونه گیری ها از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و اظهار داشت: افزایش نمونه گیری ها باعث شناسایی تعداد بیشتری از مبتلایان شده است.

کریمیان تاکید کرد: مسافران زیادی از استان برای مسافرت طی روزهای گذشته خارج شده اند که باید برای ورود این‌ مسافران کنترل خاصی انجام شود.

وی با ابراز نگرانی از تجمعات شکل گرفته در تفریحگاه های بیرون استان ایلام یادآور شد: با روند کنونی در روزهای آینده شاهد افزایش تعداد مبتلایان خواهیم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به فوت چهار بیمار کرونا در روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۰ اضافه کرد: این تعداد فوتی بسیار زیاد است، باید نظارت بیشتری بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح استان و بویژه مرز مهران صورت گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =