شهرستان تیران و کرون در استان اصفهان در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

اصفهان - ایرنا - شهرستان تیران و کرون در غرب اصفهان بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در وضعیت نارنجی قرار گرفت و تعداد مناطق در وضعیت پُر خطر در این استان افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، در جدیدترین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ که شنبه هفتم فروردین در سامانه ماسک اعلام شد، شهرستان تیران و کرون از استان اصفهان در وضعیت نارنجی و پرخطر قرار گرفت.

بر این اساس، در زمان حاضر در استان اصفهان ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد(خطر متوسط)، چهار شهرستان در وضعیت آبی(کم خطر)، سه شهرستان مبارکه، لنجان و تیران و کرون در وضعیت نارنجی(پرخطر) و ۲ شهرستان گلپایگان و خوانسار در وضعیت قرمز(بسیار پرخطر) قرار دارند.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با توجه به روند افزایشی تعداد موارد مثبت تست‌های کرونا و بستری در بیمارستان‌ها احتمال تغییر وضعیت شهرستان هایی مانند اصفهان، نجف آباد و شاهین شهر و میمه از زرد به نارنجی نیز در روزهای آینده وجود دارد.

آرش نجیمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تعداد موارد مثبت تست‌های کرونا در استان اصفهان از حدود ۲۰۰ در هفته‌های پایانی سال گذشته به حدود ۷۰۰ مورد در هفته نخست سال ۱۴۰۰ رسید.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران دارای علائم ابتلا به کرونا بستری شده در بیمارستان ها نیز از ۳۰۰ به بیش از ۶۰۰ نفر رسیده است، افزود: میزان رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به‌ویژه فاصله گذاری اجتماعی در استان بسیار کاهش یافته و در ۲ هفته گذشته تجمع در مراکز سر بسته زیاد بوده است که همین امر در شیوع ویروس کرونا نقش بسزایی دارد.

نجیمی با اشاره به اینکه در زمان حاضر ۶۲۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان اصفهان بستری هستند، خاطرنشان کرد: حدود ۹۴ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه (ICU) تحت درمان هستند درحالیکه این رقم در هفته‌های پایانی سال گذشته حدود ۷۰ نفر بود.

وی ادامه داد: بر اساس آمار امروز شنبه هفتم فروردین تعداد کل موارد مثبت ابتلا از کل موارد نمونه گیری شده ۷۰۷ از ۲ هزار و ۸۱۰ تست بوده که نشان دهنده مثبت بودن حدود ۲۵ درصد تست های کروناست.

نجیمی تعداد کل موارد فوت شده بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اصفهان را هشت نفر اعلام و اضافه کرد که ابتلای پنج نفر آنها به کرونا قطعی بود.

تیران و کرون با حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری مرکز استان است.

 بر اساس مصوبه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، سفر به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =