میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در لرستان ۱۰ درصد کاهش یافته است

خرم‌آباد - ایرنا - معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی از ابتدای نوروز تاکنون نسبت به اسفندماه سال گذشته توسط مردم استان ۱۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، مریم کوشکی روز شنبه با بیان اینکه لرستان در معرض تهدید موج چهارم کرونا قرار گرفته است، بیان کرد: ورود مسافران نوروزی از سایر شهرستان‌هابه ویژه افراد بومی شاغل در سایر مناطق کشور یکی از دلایل اصلی پایین آمدن میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در لرستان است. 

وی افزود: متأسفانه برخی از افراد بومی شاغل در سایر استان‌های کشور در محل اقامت خود پروتکل ها را رعایت نکرده و این اقدام را در تعطیلات نوروز با خود به استان آورده اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان تغییر رنگ برخی شهرستانهای استان را یک هشدار جدی برشمرد و اضافه کرد: با روندی که مشاهده می شود موج چهارم کرونا به شدت استان را تهدید می کند. 
کوشکی در ادامه به برنامه های نظارتی در ۱۰ روز ابتدای طرح سلامت نوروزی اشاره کرد و ادامه داد: تا کنون هشت هزار و ۹۲۴ مورد بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی سراسر استان توسط تیم های بازرسی بهداشت محیط انجام شده است.
وی یادآور شد: در این راستا ۴۲ مورد از مراکز متخلف پلمب و ۲۹۴ نفر به مراجع قضایی معرفی شدند.
معاون بهداشت دانشگاه اظهار داشت: در ۱۰ روز نخست طرح سلامت نوروزی تعداد ۹۱ مورد نمونه برداری مواد غذایی و ۳۶۱ مورد نمونه برداری آب آشامیدنی انجام شده است.
کوشکی گفت: تعداد موارد سنجش با استفاده از تجهیزات پرتابل بازرسی چهار هزار و ۵۴۰ مورد و چهار هزار و ۱۲۲ مورد کلرسنجی آب آشامیدنی نیز در این مدت صورت گرفته است.

بر اساس تازه ترین اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تایید ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، شهرستان بروجرد در وضعیت قرمز، شهرستان های خرم‌آباد، دورود، ازنا، الیگودرز در وضعیت نارنجی و شهرستان های پلدختر، کوهدشت، دلفان، سلسله، رومشگان و چگنی در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =