۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۹
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84275631
۰ نفر

برچسب‌ها

ساعت زمین، شهرداری مشهد را خاموش می‌کند

مشهد- ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در قالب برنامه جهانی ساعت زمین، امشب از ساعت ۲۰ الی ۲۱، کلیه ساختمان‌های ستادی شهرداری مشهد و مناطق سیزده‌گانه آن، به حالت خاموش درمی‌آید.

مهدی یعقوبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین در راستای مشارکت رویداد جهانی ساعت زمین، شبکه روشنایی کلیه فروشگاه های «شهرما» و کلیه بازارهای میوه و تره بار سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی خاموش می شود.

وی خاطرنشان کرد: ساعت زمین، رویدادی محیط زیستی است که از سوی صندوق جهانی طبیعت بنیان نهاده شده و فراخوانی برای حفظ طبیعت است که با هدف آگاهی مردم درباره تغییرات آب و هوایی و لزوم مصرف هوشمندانه انرژی در جهان برگزار می‌شود.

یعقوبی ادامه داد: شعار جهانی ساعت زمین در سال ۲۰۲۱ میلادی «درباره طبیعت صحبت کنید»،  انتخاب شده است و امسال بیش از ۱۸۰ کشور دنیا در این پویش جهانی مشارکت دارند.

معاون شهردار مشهد گفت: این برنامه در هفت سال اخیر در مشهد اجرا شده است.

  «ساعت زمین»  یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که در قالب آن خانواده ها و صاحبان کسب و کار، چراغها و سایر دستگاههای الکتریکی غیرضروری خود را در آخرین شنبه ماه مارس هر سال به مدت یک ساعت خاموش می کنند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =