۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۲۸
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 84275619
۰ نفر

برچسب‌ها

روشنایی معابر شهری اراک به احترام آیین ساعت زمین خاموش شد

اراک - ایرنا - چراغ‌ها و روشنایی معابر شهری اراک شامگاه شنبه در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه برای احترام به ساعت زمین و به صورت نمادین خاموش شد.

فرماندار شهرستان اراک روز شنبه به مناسب آیین جهانی ساعت زمین در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت:  هدف از این حرکت که با حضور جمعی از مسئولان و تشکل‌های مردمی به صورت خودجوش برگزار شد ، توجه دادن عموم به ارزش‌های زیست محیطی و اهمیت فرهنگ مصرف بهینه حامل‌های انرژی بود.

«حسین بختیاری» گفت:«ساعت زمین» یک رویداد جهانی سازماندهی شده از سوی صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که از سال ۲۰۰۷ توسط این صندوق و سایر موسسه‌های هم‌کار آن بنیان نهاده شد و اکنون در ۱۸۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

وی افزود: در این رویداد چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکترونیکی غیرضروری خانواده‌ها و کسب و کارها با هدف توجه دادن افکار عمومی به اهمیت موضوعات زیست محیطی، صرفه جویی انرژی، همگامی با طبیعت در زندگی به مدت یک ساعت خاموش می‌شود.

رماندار اراک ادامه داد: مدیریت بهینه مصرف انواع انرژی از موضوعات مهم در شرایط کنونی زمین است و موفقیت در این مسئله همگرایی جمعی و گفتمان هدفمندی را می طلبد.

بختیاری خاطرنشان کرد: مردم باید با نگاه اجتماعی، دوستی و همدلی در راستای بهبود مسایل پیرامونی عمل کنند و حرکت های نمادین و خودجوش مردمی در این راستا بسیار کارساز است.

ساعت زمین رویداد و پویشی جهانی است که هر سال در آخرین شنبه ماه مارس با خاموشی یک ساعته داوطلبانه مردم را ترغیب به مصرف محتاطانه انرژی می کند و یادآور ارزش بالای کره زمین است.
سمن‌های زیست محیطی شهرستان اراک همزمان با سراسر جهان در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه در میادین شهدا، هفت تیر و بوستان بزرگ ملت آیین ساعت زمین را به شکل نمادین گرامی داشتند.
کلانشهر اراک با ۶۵۰ هزار نفر جمعیت به عنوان مرکز استان مرکزی است که از معضلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوا رنج می برد و به عنوان یکی از کلانشهرهای آلوده کشور شهرت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =