واکسن کرونا به ۳۰۰ نفر از کادر درمان کنگاور تزریق شد

کرمانشاه - ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان کنگاور گفت: تاکنون ۳۵۱ عدد واکسن ۲ دُزی (دو مرحله‌ای) در اختیار مرکز بهداشت شهرستان قرار گرفته که ۳۰۰ دُز آن به کادر درمان تزریق شده است.

«حسین امیری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تزریق واکسن کرونا از اواسط اسفند ماه به کادر درمان درگیر با بیماران کووید ۱۹ در شهرستان کنگاور آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه واکسن «اسپوتنیک وی» روسی و واکسن‌های چینی و هندی در ۲ مرحله قابل تزریق است و حداقل ۹۲ درصد ایمنی بدن انسان را در مقابل ویروس کرونا بالا می‌برد، افزود: از ابتدای ورود واکسن، حدود ۳۰۰ دُز آن به کادر درمان که در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی بودند، تزریق شده و همچنان ادامه دارد.

رییس شبکه بهداشت و درمان کنگاور یادآور شد: نوبت دوم این واکسیناسیون نیز ۲۸ روز پس از واکسن نخست به این افراد تزریق می‌شود و پس از آن طبق برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صورت تامین واکسن سایر کارکنان بخش درمان و افراد اولویت دار شهرستان واکسینه می‌شوند.

شهرستان کنگاور در ۹۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد و در حال حاضر هشت بیمار کرونایی در بیمارستان شهید چمران این شهرستان بستری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =