۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 84275588
۰ نفر

برچسب‌ها

تحلیلگر یمنی: شکست در یمن ضربه سنگینی بر پیکره آل سعود است

تهران - ایرنا – نویسنده و تحلیلگر سیاسی یمنی با اشاره به قدرتمندتر شدن مردم این کشور طی ۶ سال گذشته، گفت: پیامدهای شکست در یمن برای آل سعود بسیار سنگین خواهد بود.

عبدالرحمن الحوثی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این شکستی برای همه اعضای ائتلاف متجاوزان به یمن و همه جامعه جهانی است که تجاوز به یمن را تایید کردند و چشم خود را بر جنایت های آل سعود در یمن بستند.

وی بیان کرد: این جنگ بیش از آنکه سعودی – اماراتی باشد، آمریکایی – صهیونیستی است و آنان از نتایج آن به وحشت افتاده اند البته این وحشت به زمانی بازمی گردد که شهید حسین بدرالدین الحوثی طرح قرآنی خود را بنیان گذاشت.

الحوثی گفت: صهیونیست ها با زیرکی، خطر هر طرحی نسبت به خود را درک می کنند و همان احساسی را که نسبت به ایران و حزب الله داشتند را نسبت به یمنی ها دارند.

وی اضافه کرد: امروز پس از ناکامی در نابودی طرح جامعه قرآنی، وحشت آن ها افزون شده است و برای مبارزه با ملت یمن لشکرکشی کرده اند و هر روز بر خشم ملت ها و حتی ملت خودشان نسبت به آن ها افزوده می شود.

این تحلیلگر سیاسی یمنی گفت:متجاوزین پس از اینکه اطمینان یافته اند شکست خورده اند، از ترس افزایش قدرت یمنی ها می خواهند جنگ را متوقف کنند ولی نمی دانند که ملت یمن حتی پس از توقف جنگ نیز به گسترش ابزارهای قدرت خود ادامه می دهند.

الحوثی اضافه کرد: محمد بن سلمان روحیه و رفتار کودکانه دارد و از بدشانسی وی در کنار روباهی به نام بن زاید قرار گرفت و به غرور نیز مبتلا شد و فکر می کرد می تواند ملت یمن را در دو هفته تا حداکثر یک ماه تسلیم کند ولی ما اکنون وارد سال هفتم جنگ شده ایم و ارتش یمن هفتمین سال جنگ را با شلیک هشت موشک و ۱۸ پهپاد به سوی تاسیسات نفتی آرامکو آغاز کرد.

وی افزود: به طور خلاصه می توان گفت امروز یمنی ها قدرتمند تر و ائتلاف آمریکایی – سعودی ضعیف تر شده است.

الحوثی با بیان اینکه ما امروز با استقلال و آزادی بی نظیر و بی سابقه ای زندگی می کنیم، تصریح کرد: این جنگ از دو جنبه برای ملت یمن یک نعمت بود زیرا منافقین موجود در میان ملت را آشکار و رسوا کرد و از سوی دیگر در همه زمینه ها از جمله نظامی به خودکفایی رسیدند.

وی افزود: این جنگ نعمت است زیرا خداوند ما را برای عذاب کسانی که سال ها در دنیا ظلم می کردند برگزیده است و ما اکنون به قبله مستضعفان تبدیل شده ایم و این یک مسئولیت بزرگ است که از تحمل درد و رنج در راه آن ابایی نداریم.

این نویسنده یمنی گفت: ما از سرزمین و شرف و آزادی و کرامت خود دفاع می کنیم و هر زمان که آن ها به تجاوز خود پایان دادند، عملیات نظامی ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز متوقف می شود.

الحوثی افزود: تعالیم اصیل اسلامی چراغ راه ما در زندگی است و برای همه انسان ها خیر و نیکی می خواهیم و مانند دشمن برای لذت و انگیزه های شیطانی نمی جنگیم ، اگر به تجاوز خود ادامه دادند کاری می کنیم که انگشت پشیمانی به دهان بگیرند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، رو به رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =