تیراندازی در ایالت ویرجینیا ۲ کشته و ۸ مجروح برجای گذاشت

تهران – ایرنا – درجریان تیراندازی در سواحل ایالت ویرجینیا واقع در شرق آمریکا تاکنون ۲ نفر کشته و هشت تن دیگر نیز مجروح شدند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، خبرگزاری آسوشتیدپرس با انتشار این خبر افزود: یکی از کشته شدگان در رو در رویی با نیروهای  پلیس به قتل رسید.

بنابراین گزارش، «پل نئودیگیت» (Paul Neudigate) رئیس پلیس بخش ساحلی ایالت ویرجینیا اعلام کرد که در جریان دو حادثه جداگانه تیراندازی این افراد کشته و مجروح شدند.

آسوشیتدپرس افزود: درجریان این حادثه تیراندازی شماری بازداشت شدند و تحقیقات دراین زمینه در جریان است، پلیس بسیاری از راه های منتهی به صحنه تیراندازی را مسدود کرده است.

آسوشتیدپرس تا لحظه مخابره این خبر به جزئیات بیشتر این حادثه تیراندازی اشاره ای نکرد.

درحالی در ایالت شرقی آمریکا این حادثه تیرانداز در اواخر شب گذشته (جمعه) رخ داد که موجی از تیراندازی های مرگبار طی روزهای اخیر آمریکا را فرا گرفته است، شهر شیکاگو نیز روز گذشته صحنه تیراندازی بود.

درجریان تیراندازی روز گذشته در شیکاگو یک نفر کشته و هفت نفر دیگر مجروح شدند.

درهمین حال در سوم فروردین ماه ۱۴۰۰ نیز تیراندازی مرگباری در یک فروشگاه در شهر «بولدر» واقع در ایالت  «کلرادو» آمریکا روی داد که  ۱۰ نفر از جمله یک افسر پلیس کشته شدند.

شمار اسلحه در آمریکا بیش از جمعیت این کشور است

موسسه پژوهشی «اسمال آرمز» (Small Arms)؛ یک موسسه پژوهشی  در ژنو سوئیس ،بنابر تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۷ بعمل آورد، نشان داد که  برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه سلاح گرم وجود دارد، اما برای کشور یمن که دومین کشور پر چگالی از بابت حمل سلاح بعد از آمریکا شناخته شده است ، از هر ۱۰۰ شهروند یمنی تنها ۵۳ نفر به سلاح گرم مسلح بودند.

اسمال آرمز دراین پژوهش اعلام کرد: از جمعیت ۳۲۶میلیون و ۴۷۴هزار نفری آمریکا تخمین زده می شود که ۳۹۳ میلیون و ۳۴۷ هزار قبضه سلاح در اختیار شهروندان این کشور است.

بنابر آمار اسمال آرمز در سال ۲۰۱۷ تنها بیش از یک میلیون و ۷۳هزار سلاح گرم ثبت شده وجود داشت،این درحالی بود که ۳۹۲میلیون و ۲۷۳ هزار و ۲۵۷ قبضه آمار سلاح ثبت نشده در این کشور بود.

**۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =