سال ۱۳۹۹، سال جنبش والیبال خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- رییس هیات والیبال خراسان رضوی گفت: پارسال، سال حرکت و جنبش والیبال خراسان رضوی بود، سالی که با وجود شیوع ویروس کرونا با همراهی و همدلی ورزشکاران شاهد اجرای برنامه‌های متنوع ملی و کسب موفقیت‌های چشمگیر در عرصه والیبال استان بودیم.

به گزارش هیات والیبال خراسان رضوی، جبار قوچان نژاد افزود: همه گیری کرونا در سال ۱۳۹۹، سال سختی را برای جامعه ورزش رقم زد و بخشی از توان و انگیزه عمومی در نیمه نخست این سال به بیم و امیدهای این ویروس سپری شد، از این رو در این مدت فرصتی برای اجرای برنامه‌های عملیاتی فراهم نشد.

وی با اشاره به نیمه دوم پارسال ادامه داد: نخستین برنامه‌ها با حضور پی در پی و درخشان رده‌های سنی مختلف در مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور و جهش چشمگیر این تیم‌ها برای اولین بار در این مدت اتفاق افتاد.

رییس هیات والیبال خراسان رضوی گفت: تسویه بخش اعظمی از بدهی‌های مالی برجای مانده از هیات‌های گذشته و همچنین برنامه‌های جاری انجام شده با وجود سختی‌های فراوان و همچنین میزبانی از سه دوره مسابقات سنگین لیگ دسته یک کشور در بخش‌های زنان و مردان از مهمترین رویدادهای والیبال خراسان رضوی در سال گذشته بود.

وی افزود: برگزاری مرحله نهایی لیگ دسته یک والیبال باشگاه‌های کشور و کسب ۲ سکوی این لیگ یعنی قهرمانی تیم "آریا مقام مشهد" و کسب رتبه سوم توسط تیم "اشتادسازه" از افتخارات دختران والیبالیست مشهدی در سال ۹۹ بود.

قوچان نژاد ادامه داد: حضور ۲ نماینده شایسته در بخش مردان یعنی تیم فولاد نیشابور و اشتادسازه مشهد در لیگ دسته یک و حضور تیم فولاد در پلی‌آف این لیگ باعث افتخار و ساختن نسل نو در والیبال خراسان رضوی شد.

وی به ایجاد نخستین بانک جامع اطلاعاتی والیبال خراسان رضوی در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: آغاز استعدادیابی و تمرینات متوالی دختران و پسران برای اولین بار در تاریخ والیبال استان انجام شد، این رویداد که مربوط به طول سال و نه فقط برای شرکت در یک دوره مسابقه خاص بود، یکی از اتفاقات مهم پارسال بود.

رییس هیات والیبال خراسان رضوی به همکاری سپاه امام رضا (ع) و شهرداری مشهد با این هیات ورزشی برای برگزاری باشکوه مسابقات استانی اشاره کرد و افزود: علاوه بر این اعلام دستورالعمل ۱۰ بندی حمایت از والیبال شهرستان‌ها یکی از اقدامات بی سابقه و مهم سال ۹۹ بود که موجب رشد و تحول والیبال و بهبود مسابقات در سطح استان شد.

وی ادامه داد: امسال نیز سالی پرنشاط، پر از امید و سال تحول جدی در والیبال استان و جهش به سوی اهداف عالی آن و به بار نشستن بذرهای کاشته شده در سال گذشته خواهد بود که افتتاح استادیوم ۶ هزار نفری ثامن الائمه (ع) و مجموعه کمپ اختصاصی والیبال ساحلی استان از آن جمله می‌باشد.

قوچان نژاد گفت: در سال جاری مشهد به پایگاه ملّی برای میزبانی از رویدادهای داخلی و بین‌المللی تبدیل می‌شود و جهش والیبال خراسان رضوی با تکیه بر حضور پرتعداد ورزشکاران والیبال در این رویدادها شکل می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha