تولید گوشت مرغ در زنجان به میزان کافی است

زنجان - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: گوشت مرغ در زنجان به میزان کافی تولید می‌شود، مشکل اساسی در توزیع آن و نیز قیمت بالای گوشت مرغ در استان‌های همجوار است.

جواد تاراسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه به دلیل اختلاف قیمت، ما با پدیده خروج غیرمجاز گوشت مرغ از استان به دیگر شهرها مواجه هستیم، افزود: امروز / شنبه/ ۲۴۰ تن گوشت مرغ در سطح استان توزیع شده است و برهمین اساس نباید با هیچ کمبودی در این خصوص مواجه باشیم چرا که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ برابر است.  

وی تصریح کرد: واقعیت این است که قیمت مصوب ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان ستاد تنظیم بازار کشور برای هر کیلوگرم گوشت مرغ مربوط به هفت ماه پیش بوده و نیاز است که آنالیز قیمت این فرآورده دوباره در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار گیرد.  

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: قیمت مصوب فعلی (۲۰ هزارو ۵۰۰ تومان) صنعت مرغداری را دچار آسیب می کند.  

تاراسی با بیان اینکه در حال حاضر جوجه ریزی در استان زنجان رو به رشد است، گفت: مشکلی در خصوص نهاده‌های دامی در استان نداریم.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ برابر نیاز استان تولید گوشت مرغ در استان افزایش یافته است، اظهار کرد: تولید گوشت مرغ هم در استان نسبت به سالهای گذشته بهتر شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه هم اکنون ۳۱۰ واحد پرورش طیور اعم از مرغ گوشتی، مرغ تخم‌گذار و بوقلمون در این استان فعالیت دارند، گفت: از این تعداد زمینه فعالیت ۲۳۸ واحد، پرورش مرغ گوشتی است و ۱۷ واحد نیز در زمینه پرورش مرغ تخم‌گذار فعالیت می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =