طرح اقدام ملی مسکن در یزد نیاز به حمایت و رفع موانع دارد

یزد - ایرنا -معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به پیشرفت فیزیکی مناسب طرح اقدام ملی مسکن گفت: در سال ۱۴۰۰ برای شتاب بیشتر کار نیاز به پشتیبانی، رفع موانع و مشکلات است ، باید تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی استان، صدور مجوز و اجرای خدمات را تسهیل کنند.

به گزارش ایرنا محسن صادقیان روزشنبه در دیدار با مدیرکل راه و شهرسازی استان با تشکر از مجموعه این نهاد افزود: شروع طرح اقدام ملی مسکن در سال ۱۳۹۹ از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اقدام های دولت بود و در استان با برنامه‌ریزی خوب درحال شکل گیری و اجراست. 

وی با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال و لزوم تسهیل و مانع زدایی ها در بسیاری از کمیته ها، کمیسیون ها و کارگروه ها، بر اصلاح بسیاری از فرآیندها و کوتاه کردن زمان تصمیم گیری ها به‌خصوص در تعیین کاربری ها در کمیته ها و کارگروه‌های ماده ۵ و امور زیربنایی تاکید کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد یکی از موانع ساخت مسکن در استان را طولانی بودن فرآیند صدور پروانه ساختمانی عنوان کرد و یادآور شد: در راستای تسهیل، پشتیبانی و مانع زدایی، کوتاه کردن زمان صدور پروانه شهرسازی باید به صورت جدی در دستورکار قرار گیرد.

در مرحله نخست اقدام ملی مسکن ۲۲ هزار نفر در استان یزد ثبت نام کردند که در نهایت ۱۰ هزار نفر واجد شرایط شدند.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.

 سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال است.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در قالب ۳۳۳ هزار خانوار در ۱۰ شهرستان زندگی می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =