ثبت بالاترین شاخص ابتلای روزانه به کرونا در جمهوری آذربایجان

  باکو – ایرنا – ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا از ثبت بالاترین شاخص ابتلای روزانه به کووید -۱۹ در ۲۴ ساعت اخیر در این کشور خبر داد .

به گزارش ایرنا به نقل از ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان در ۲۴ ساعت اخیر یک هزار و ۷۵۹  نفر به  ویروس کرونا  مبتلا شدند که  بالاترین شاخص ابتلای روزانه در دو ماه گذشته به شمار می رود .

  این در حالی است که در ۲۴ ساعت اخیر همچنین ۲۴ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان جان خود را از دست دادند .

 در مجموع ۲۵۲ هزار و ۶۸۰ نفر در جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا  که ۲۳۴ هزار و ۸۹۳ نفر از آنها درمان شده اند و۳ هزار و ۴۴۵ نفر نیز جان باختند .

  با توجه به افزایش قابل توجه موارد ابتلای روزانه به کووید -۱۹ در جمهوری آذربایجان ، هیات دولت این کشور ۱۹ مارس ( برابر ۲۹ اسفند ماه  گذشته ) تصمیم گرفت اعمال قرنطینه برای مقابله با  ویروس کرونا در سراسر این  کشور را تا اول ماه ژوئن ( ۱۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ) تمدید کند .

 هیات  دولت جمهوری آذربایجان با اشاره به این که تصمیم فوق با هدف مقابله موثر با شیوع ویروس کرونا در جمهوری آذربایجان اتخاذ شده است ، افزود : در قالب آن برخی محدودیت های قرنطینه ای به کار گرفته می شود .

    دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا  قدام به واکسیناسیون شهروندان با استفاده از واکسن چینی سینوواک (Sinovac) کرده است و  بر همین اساس با این شرکت قرارداد دریافت ۴ میلیون دوز واکسن امضا شده است.

در حال حاضر واکسیانسیون شهروندان  بالاتر از ۴۰  سال در جمهوری آذربایجان ادامه دارد و همزمان با آن برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای از جمله استفاده اجباری از ماسک اعمال شده است .

دولت جمهوری آذربایجان همچنین در راستای مقابله با همه‌گیری بیماری «کووید-۱۹ » مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را بسته است ولی این محدودیت‌ها شامل حمل و نقل ترانزیتی نمی‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =