بی‌توجهی رژیم آل خلیفه عامل شیوع گسترده کرونا در زندان‌های بحرین است

تهران - ایرنا - بی‌توجهی رژیم آل خلیفه به شرایط زندانیان بحرین موجب شیوع گسترده «ویروس کرونا» در میان زندانیان شده، بطوریکه پایگاه خبری «میدل ایست آی» امروز (شنبه) در گزارشی از افزایش شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹ » در زندان‌های این کشور خبر داد.

براساس این گزارش، مخالفان رژیم بحرین اعلام کردند که تنها در یکی از موارد تایید شده، دست‌کم شش نفر در زندان «جو» در این کشور به این بیماری مسری مبتلا شده‌اند.
خبرهای مربوط به ابتلای زندانیان به کووید ۱۹ درحالی است که رژیم بحرین مدعی شده که همه زندانیان در این کشور واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
بحرین مدتها است که به دلیل شرایط اسفبار زندان‌های این کشور و شرایط نامطلوب زندانیان، از سوی نهادهای حقوق بشری جهان مورد انتقاد قرار گرفته است.
در بهمن ماه سال گذشته، ۱۶ نفر از نمایندگان پارلمان اروپا با ارسال نامه‌ای به «جوسپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه ضمن ابراز نگرانی از ادامه نقض حقوق بشر در بحرین، آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی در این کشور را خواستار شدند.
بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی در سال ۲۰۱۱ تاکنون شاهد موج اعتراض‌های مردمی است که خواستار اصلاحات سیاسی در این کشور هستند.  

به گفته فعالان بحرینی، شمار زیادی از شخصیت‌ها و رهبران گروه‌های مخالف، پزشکان، معلمان، دانش آموزان و کارمندان بخش عمومی در زندان‌های رژیم آل خلیفه شکنجه شده‌اند. رژیم آل خلیفه در سال‌های اخیر با حمایت دولت‌های غربی از جمله انگلیس و با کمک نظامیان عربستان و ماموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای «سپر جزیره» در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی این کشور را به شدیدترین شکل سرکوب می‌کند.  

مقامات بحرین تاکنون آمار رسمی از شمار زندانیان سیاسی و عقیدتی در این کشور ارائه نکرده‌اند، اما بر اساس منابع غیر رسمی و احزاب سیاسی بحرین از جمله «حزب الوفاق» حدود پنج هزار بحرینی به دلیل انجام فعالیت‌های سیاسی، حقوقی و عقیدتی در این کشور زندانی شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =