۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۲۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84275522
۰ نفر

برچسب‌ها

 تور مجازی دانش آموزی در البرز راه اندازی شد

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: تور مجازی گردشگری دانش آموزان دراین استان با شعار« نه به کرونا در نوروز ۱۴۰۰ » در بستر شبکه شاد راه اندازی شد.

فرشته فهمیده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: تور مجازی این امکان را به بازدید کننده می دهد تا بدون نیاز به حضور فیزیکی از مراکز تاریخی و طبیعیت استان البرز دیدن کند.

وی خاطرنشان کرد: این تور برای دانش آموزان با توجه به شرایط ویژه کرونا و کمک درحفظ سلامت آنان، پرکردن اوقات فراغت و قطع زنجیره انتقال کرونا با درخانه ماندن درتعطیلات نوروز در دستور کاری قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در این اقدام فرهنگی به قدمت آثار تاریخی، نقش طبیعت در تقویت روحیه نشاط و همچنین زیرساخت های البرز در حوزه گردشگری پرداخته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تداوم ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامت افراد، امروزه بازدیدهای مجازی که تا کنون اولویت نبود، به برنامه ای اصلی برای معرفی مراکز گردشگری در استان ها تبدیل شده است.

فهمیده یادآورشد: دراین تور تلاش شده بناها، مکان های تاریخی و طبیعی که در استان البرز وجود دارد را به دانش آموزان و خانواده هایشان بشناسانیم.

وی عنوان کرد: قلعه صمصام، کاخ سلیمانیه، محوطه ازبکی، کاخ مروارید، سد امیرکبیر و طالقان، طبیعت بکر بخش آسارا ، ساوجبلاغ و طالقان از جمله این مکان ها است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزیادآورشد: این تور مجازی توسط کارشناس مسئول فعالیت های اردویی ،کانونها و فوق برنامه درکانال معاونت پرورشی و فرهنگی بارگذاری شده است تا دانش آموزان با مراکز تاریخی و طبیعت بکر استان البرز آشنایی بیشتری پیدا کنند.

وی تاکید کرد: در استان البرز محوطه ها و مکان های تاریخی وجود دارد که قدمت آنها به بیش از ۹ هزار سال می رسد و تپه ازبکی در این استان یکی از مکان هایی است که می توان به آن اشاره کرد.

استان البرز دارای ۵۵۰ اثر تاریخی و طبیعی ارزشمند بوده که حدود ۳۰۰ اثر آنها ثبت ملی شده است.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =