فرماندار: افزایش ابتلا به کرونا در آمل نگران کننده است

ساری - ایرنا - فرماندار آمل با اعلام این که آمار بیماران کرونایی در این شهرستان بعد از یک ثبات نسبی روند افزایشی گرفته است ، گفت : افزایش ابتلا به کووید ۱۹ در آمل نگران کننده شده است.

علیرضا شریعت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به اینکه در حال حاضر رنگ  وضعیت کرونایی شهرستان آمل زرد است ، افزود : متاسفانه طی چند روز گذشته روند بستری ها و مراجعین حضوری به بیمارستان ها شیب افزایشی داشته است.

وی تعداد بستری های شهرستان آمل را ۱۲۲ نفر اعلام کرد و گفت : از این تعداد ۹۸ نفر آملی و ۲۴ نفر اهالی شهرهای اطراف هستند که در بیمارستان های آمل بستری هستند.

فرماندار آمل اظهار داشت : در ابتدای فروردین تعداد بیماران بستری به ۶۷ نفر  رسیده بود که به دلیل فاصله گیری مردم از پروتکل های بهداشتی آمار بیماران بستری مجددا به بالای صد نفر رسید.

شریعت تعداد مبتلایان به کرونای انگلیسی در آمل را ۲ نفر اعلام کرد و گفت :با توجه به این که کرونای انگلیسی در شهر دیده شده است ، مردم باید بیش ار پیش رعایت کنند ولی متاسفانه این روزها شاهد فاصله گیری مردم از رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم.

شریعت فاصله گیری مردم  از رعایت پروتکل های بهداشتی را اصلی ترین علت افزایش مبتلایان به کووید ۱۹ اعلام کرد و افزود : متاسفانه استفاده از ماسک در شهرستان آمل بشدت کاهش یافته و مردم از ماسک استفاده نمی کنند.

وی ادامه داد : برگزاری دورهمی و عید دیدنی ها و بازار شلوغ شهر نیز سبب شد تا دوباره بعد از یک ثبات نسبی کرونایی ، روند مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در شهرستان افزایشی شود.

فرماندار آمل همچنین به تعداد زیاد مسافران نیز اشاره کرد و گفت : متاسفانه با وجود همه تذکرها برای خودداری از سفر، شاهد حضور تعداد زیادی از مسافران در شهر هستیم که تمام این عوامل در روند صعودی بیماری موثر بوده است.

تداوم نظارت بر اصناف 

فرماندار آمل همچنین از پلمب چهار نانوایی به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در  طی روزهای گذشته خبر داد و گفت : همه موظف به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند و برای این اجرای این مقررات هیچ استثنایی وجود ندارد و با متخلفان به صورت جدی برخورد می شود.

شریعت بر تشدید نظارت ها بر بازار آمل تاکید کرد و افزود : تیم های بازرسی پروتکل های بهداشتی به صورت روزانه  از صنوف و بازار بازدید کرده و در صورت مشاهده تخلف متخلفین به اماکن و نیروی قضایی برای پلمب و جریمه های سنگین هدایت خواهند شد.

شهرستان ۴۱۰ هزار نفری آمل یکی مناطق حساس کرونایی مازندران است که همواره به عنوان دغدغه اصلی ستاد مقابله با کرونای استان و همچنین ستاد ملی بوده است. این شهرستان تقریبا چهار ماه  را در شرایط قرمز کرونایی سپری کرده و تا سوم بهمن ماه  سال گذشته در شرایط قرمز کرونایی قرار داشت و از آن زمان با کاهشی شدن روند بستری بیماران کووید ۱۹ از این وضعیت خارج شد و به رنگ نارنجی و بعد رنگ زرد در آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =