تعداد سفرها از یزد به خارج استان ۲.۵ برابر افزایش یافت

یزد- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ( راهور ) یزد گفت: از ابتدای سال۱۴۰۰ تاکنون در مرحله نخست تعطیلات نوروزی مردم ۲.۵ برابر بیشتر از مدت مشابه سال قبل به خارج از استان سفر کردند.

سرهنگ مهدی زارع روزشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بدون اشاره به اعداد و ارقام افزود: در این مدت ورود مسافران نوروزی به استان ۱.۵ برابر نسبت به پارسال بیشتر است .

وی ادامه داد: با وجود اعلام گزارش شیوع ویروس جهش یافته کرونا در استان یزد از سوی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی باید مردم از هرگونه سفرهای غیرضروری و برخی دورهمی‌ها و گردهمایی‌ها نیز به جد پرهیز کنند.

به گفته این مسوول ترافیک در سطح شهر یزد عادی است ولی در بافت قدیم و مرکز شهر نسبت به سایر مناطق و محله ها حضور مردم و مسافران بیشتر مشهود است.

زارع بیان کرد: ماموران پلیس راهور به صورت محسوس و غیرمحسوس با وجود دوربین‌های ثبت موارد تخلف در شهر نظارت دارند و برای کنترل تردد معابر عمومی به همکاری مردم بیش از هر زمانی نیاز است .        

۲۲۰ هزار دستگاه خودرو در شهرستان یزد تردد دارد که از این تعداد شماره ۲۰ درصد مربوط به سایر استان‌هاست.

همچنین روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه انواع خودرو سبک و سنگین از جاده‌های یزد از شرق به غرب و شمال به جنوب و بالعکس تردد می‌کنند.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در حال حاضر ۲۰۰ فرد مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۴۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر ابراهیم سلمانی امروز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شبانه‌روز گذشته با پذیرش ۷۲ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های یزد، بیشترین پذیرش در این مدت در استان به ثبت رسید.

بیشترین موارد ابتلای افراد هفته گذشته به ویروس کرونا ۱۸۸ تا ۱۷۸ نفر در نوسان بود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۶ سرخوشه مبتلا به کرونای جهش یافته در استان  شناسایی شد، ادامه داد: این ویروس در شهرستان‌های یزد، اردکان، میبد، ابرکوه، تفت و خاتم گزارش شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =