چالش های واکسیناسیون سراسری کرونا در هند

تهران-ایرنا- پویشِ طرح بلند پروازانه دولت هند برای واکسیناسیون همگانی کرونا برای جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیونی این کشور همزمان با آغاز موج جدید این بیماری با موانع و مشکلات زیادی مواجه شده است .

به گزارش ایرنا ، گزارشگران شبکه خبری فرانس ۲۴ با مراجعه به بیمارستانی در پایتخت هند اعلام کردند تاکنون حدود ۴۰ میلیون هندی اولین دوز واکسن را دریافت کرده اند که واکسیناسیون این میزان نسبت به بسیاری از کشورها قابل ملاحظه است ولی برای دومین کشور پرجمعیت جهان بسیار ناچیز است .

در ادامه این مطلب اضافه شده است اگر روند فعلی واکسیناسیون در هند ادامه یابد،این کشور برای واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت به ۱۰ سال زمان نیاز د ارد.

تعدادی از پزشکان بیمارستان "جامیا هامدارد" دهلی نو ،کمبود داوطلبان دریافت واکسن را یکی از  مشکلات اصلی واکسیناسیون عنوان کردند و گفتند درحالی که ظرفیت تزریق واکسن کرونا در این بیمارستان روزانه ۲۰۰ نفر است ولی تعداد داوطلبان کمتر از ۵۰ نفر است .

به گفته  رئیس بیمارستان هامدارد ، هند باید از تجربیات متعدد خود در واکسیناسیون سراسری فلج اطفال استفاده کند.

وی در عین حال تاکید کرد که تزریق واکسن کرونا برای ۸۰۰ میلیون نفر با چالش ها و مشکلات زیادی مواجه است.

در ادامه این گزارش آمده است یک تیم از متخصصان باید با مراجعه به جوامع مختلف و انتشار اطلاعات شفاف مردم را برای واکسیناسیون تشویق کنند.

پیش تر هم  دالایی لاما رهبر معنوی تبت به همراه ۱۰ از همراهانش برای تشویق مردم به واکسیناسین نخستین دوز وااکسن کرونا را دریافت کرده بود.

وزارت بهداشت هند در گزارشی تعداد کل  مبتلایان به کرونا را ۱۱ میلیون و ۷۰۰ نفر اعلام کرد.

براساس گزارش های منتشر شد ،تاکنون ۱۲۶ میلیون و ۷۲۷ هزار  ۴۵۶ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند که ۲ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۱۶۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

ایالات متحده آمریکا ، برزیل و هند به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =