۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۵۳
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 84275468
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف کالای قاچاق در کردستان ۵۷ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: میزان کشفیات کالای قاچاق سال گذشته در این استان نسبت به مدت مشابه آن(سال ۱۳۹۸)، ۵۷ درصد افزایش داشت.

سردار علی آزادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر جدیت عوامل انتظامی و امنیتی استان برای مقابله با قاچاق کالا تاکید کرد و اظهار داشت: ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در کردستان در سال گذشته، ۲ هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال بود.

وی میزان کشفیات سلاح جنگی را در سال گذشته در استان ۲۱ درصد افزایش اعلام و اضافه کرد: پارسال نسبت به سال پیش از آن کشفیات سوخت قاچاق ۶۵ درصد رشد داشت.

فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به افزایش ۴۸ درصدی کشف لوازم خانگی قاچاق در سال ۱۳۹۹، افزود: در همین مدت یک میلیون و ۴۹۷ هزار قلم دارو، هفت میلیون و ۴۴۲ هزار نخ سیگار، ۲ هزار و ۸۲۸ دستگاه لوازم صوتی- تصویری و ۱۸۴ هزار متر پارچه قاچاق کشف شد.

سردار آزادی کشفیات برنج قاچاق را ۹۵ هزار و ۵۶۰ کیلوگرم و میزان رشد آن را ۱۳۹ درصد عنوان کرد و گفت: در سال گذشته میزان کشفیات لوازم آرایشی بهداشتی ۱۲۹ درصد رشد داشت.

وی اظهار داشت: عوامل انتظامی استان، در همان مدت سه هزار و ۸۱۰ کیلوگرم چای، بیش از ۶۶ هزار ثوب البسه، ۲ هزار و ۲۰۰ راس احشام و ۹۳۱ دستگاه وسیله نقلیه حاوی کالای قاچاق کشف کردند.

فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به اینکه پارسال ۲ هزار و ۴۶۳ پرونده کالای قاچاق کشف شده در استان تشکیل شد، افزود: تعداد پرونده‌های بالای یک میلیارد ریال ۱۳ درصد و پرونده‌های بالای پنج میلیارد ریال نیز ۳۸ درصد افزایش یافت.

سردار آزادی یادآور شد: پارسال ۵۹ باند قاچاق کالا در کردستان توسط عوامل انتظامی استان، متلاشی و در این رابطه ۲ هزار و ۱۷۴ نفر نیز دستگیر شدند.

کردستان استانی مرزی دارای ۲۲۷ کیلومتر مرز با کشور عراق در سه شهرستان سروآباد، مریوان و بانه است به همین دلیل از مبادی ورودی انواع کالای قاچاق به داخل کشور شناخته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =