ترافیک در جاده‌های کشور روان است

تهران - ایرنا - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: ترافیک در اکثر جاده‌های کشور روان گزارش شده اما لازم است هموطنان قبل از تردد از طریق شماره تلفن ۱۲۰ و ۸۸۲۵۵۵۵۵ (۱۰ خط) در جریان آخرین وضعیت جوی و ترافیکی قرار گیرند.

سرهنگ احمد شیرانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارندگی در برخی جاده های استان های آذربایجان شرقی، غربی، کردستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی ادامه دارد و برابر پیش بینی سازمان هواشناسی در اکثر استان‌های کشور گسترش می یابد.

وی ادامه داد: یکی از عوامل تشدید صدمات در تصادفات، عدم استفاده از کمربند ایمنی خودرو است، نبستن کمربند ایمنی باعث وارد آمدن آسیب شدید به راننده و سرنشین به علت برخورد با قطعات داخل خودرو شده و در برخی تصادفات واژگونی، راننده و سرنشین به بیرون خودرو پرتاب شده اند.

شیرانی اضافه کرد: استفاده از کمربند ایمنی خودرو در جاده ها برای راننده و سرنشینان در همه خودروهای شخصی و عمومی بویژه اتوبوس‌ها الزامی است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل راهور نیروی انتظامی گفت: تصادفات روند افزایشی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد، در ایام نوروز بیشترین علل تصادفات، سرعت و سبقت غیرمجاز ناشی از عجله و شتاب در رانندگی، رعایت نکردن مقررات و بی احتیاطی، بی توجهی به جلو در حین رانندگی که بیشتر به دلیل استفاده از تلفن همراه و سایر رفتارهایی که باعث کاهش تمرکز در رانندگی می شود و همچنین ناتوانایی در کنترل وسیله نقلیه که ناشی از خستگی و خواب آلودگی و اصرار بر رانندگی طولانی و بدون توقف است.

شیرانی اضافه کرد: برخورد با تخلفات حادثه ساز از مهم ترین طرح‌های کنترلی جاده‌ها است و با استفاده از دوربین‌های مکانیزه ثبت تخلف و تیم‌های گشتی محسوس و نامحسوس پلیس راه اجرا می‌شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =