۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 2474
کد خبر: 84275404
۰ نفر

برچسب‌ها

تار موی ناپلئون، زیر چکش حراج

تهران- ایرنا- چند تار موی به‌جامانده از «ناپلئون بناپارت»، امپراطور کبیر فرانسه، همزمان با فرارسیدن دویستمین سالمرگ این شخصیت برجسته تاریخی به حراج گذاشته می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، ناپلئون بناپارت امپراطور کبیر فرانسه که یکی از بزرگترین فرماندهان نظامی تاریخ بود پس از شکست سنگین در نبرد معروف واترلو، ۶ سال آخر عمر خود را تحت نظارت نیروهای بریتانیا در جزیره سنت هلنا واقع در اقیانوس اطلس و در تبعید گذراند و ۵ مه سال ۱۸۲۱ در اثر سرطان معده درگذشت.

امسال دقیقا ۲۰۰ سال از آن ماجرا می‌گذرد و با نزدیک شدن به روز سالمرگ وی بازار فروش متعلقات او و هرآنچه مربوط به ناپلئون باشد، حسابی داغ است؛ خواه جوراب و دستمال گردن باشد خواه تار مو. 

به نقل از روزنامه فیگارو، یک دسته تار موی ناپلئون ۱۱ آوریل امسال (۲۲ فروردین ۱۴۰۰) به فاصله چند هفته تا روز دویستمین سالمرگ وی، در یک حراجی در شربورگ فرانسه چکش خواهد خورد.

قیمت تخمینی این گنجینه تاریخی چیزی بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو برآورد شده است. اما با توجه به تب خریدی که در حال حاضر بین مجموعه‌داران وجود دارد، ممکن است سقف قیمت‌های پیشنهادی به ۵ تا ۶ هزار یورو هم برسد.

چندی پیش کلید زندانی که ناپلئون در آن درگذشت، در یک حراجی به قیمت بالای ۱۱۱ هزار دلار فروخته شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =