افزایش نگران کننده تعداد مبتلایان جدید به کرونا در ژاپن

تهران- ایرنا- افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در ژاپن به حدود دو هزار نفر در روز، بار دیگر نگرانی ها در این کشور را افزایش داده است.

به گزارش ایرنا از تلویزیون ژاپن، این کشور تا روز جمعه بیش از دو هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است. رقمی که در یک ماه و نیم اخیر سابقه نداشته است.

در مناطق روستایی برخی نگران هستند که این افزایش ممکن است جوامع را با فاجعه روبرو کند.

استان یاماگاتا در شمال کشور، که در هفته اول مارس هیچ موردی از ابتلا به کرونا گزارش نکرده بود، در روز جمعه ۳۴ مورد ابتلا گزارش کرد که دومین آمار بالای مبتلایان در یک روز است.

این در حالی است که استان میاگی، که در نزدیکی این استان قرار دارد، هنوز در وضعیت اضطراری مستقل خود قرار دارد. مراکز این استان ها با خودرو تنها یک ساعت با هم فاصله دارند.

کرونا در مناطق شهری هم در حال گسترش است. استان اوساکا در غرب ژاپن، برای اولین بار ظرف دو ماه گذشته ابتلای ۳۰۰ نفر جدید را گزارش کرد. این استان تصمیم گرفته است که از قهوه خانه ها و رستوران ها در شهر اوساکا بخواهد که تا ۲۱ آوریل کارشان را تا ساعت ۹ شب تمام کنند و علاوه بر آن، در حال تعمیم این درخواست به کل استان است.

با وجود این نگرانی ها،  دولت مرکزی ژاپن در نظر دارد تا به استان هایی که ویروس کرونا در آنجا نسبتا مهار شده، برای پویش سفرهای محلی حمایت مالی ارائه کند.

ابتکار عمل دولت مرکزی به نام «سفر برو» که به مسافران تخفیف های گوناگونی می دهد، از اواخر سال گذشته میلادی در تلاش برای جلوگیری از پخش شدن ویروس کرونا متوقف شده است.

اما استان هایی که نرخ ابتلا در آنها پایین تر است، پویش هایی را راه انداخته اند تا به صنعت گردشگری در داخل استان کمک کنند. آنها مردم را تشویق می کنند تا در داخل استان های خود به سفر بروند.

دولت مرکزی اکنون به دنبال آن است تا از چنین طرح هایی حمایت کند.

دولت در نظر دارد تا برای هر مسافر برای هر شب تا ۷ هزار ین یا حدود ۶۴ دلار یارانه بدهد. این یارانه برای اسکان، صرف غذا یا خرید می تواند استفاده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =