شمار آسیب‌دیدگان از حوادث ترافیکی نوروزی در فارس ۱۰۰ درصد افزایش یافت

شیراز - ایرنا- مدیر حوادث و فوریت ‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از افزایش ۱۰۰ درصدی شمار آسیب دیدگان حوادث ترافیکی استان فارس در طرح نوروزی امسال، نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ خبر داد.

محمد جواد مرادیان، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون ۸۶۷ نفر در حوادث ترافیکی استان فارس دچار آسیب شدند که این تعداد در مقایسه با آسیب دیدگان مدت مشابه پارسال که ۴۳۸ نفر بوده ۱۰۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی، افزایش سفرهای نوروزی با وجود شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا را نگران کننده دانست و تصریح کرد: طی این مدت وقوع ۷۲۵ حادثه ترافیکی به اورژانس استان اعلام شده در حالی که در نوروز ۹۹ تعداد حوادث ترافیکی تا این مقطع ۳۴۹ مورد بود.

او اظهار داشت: ماموران پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ فارس از ابتدای آغاز تعطیلات نوروز تاکنون به یک هزار و ۱۵ ماموریت در سطح استان اعزام شدند که از این تعداد ۴۰۷ ماموریت مربوط به حوادث ترافیک شهری، ۳۱۸ ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی جاده‌ای بوده و بقیه مربوط به سایر ماموریت‌ها بوده است.

مرادیان بیان کرد: همچنین طی همین مذکور اورژانس هوایی استان نیز سه پرواز ماموریتی انجام داده است.

او تصریح کرد: از مجموع ۸۶۷ مصدوم حادث ترافیکی استان، ۲۴۶ مصدوم خدمات درمانی را به شکل سرپایی دریافت کرده و ۶۲۱ نفر به مراکز درمانی استان منتقل شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس، ضمن تاکید بر لزوم توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پرهیز از عجله و شتاب در رانندگی و رانندگی در شرایط خواب آلودگی گفت: در حوادث ترافیکی نوروز امسال در فارس متاسفانه ۹ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

مرادیان گفت: اورژانس فارس با ۷۵۰ نیروی متخصص در ۲۰۹ پایگاه به همراه بالگرد برای رویارویی با هرگونه سوانح احتمالی در آمادگی کامل قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =