ترددهای جاده‌ای کرمانشاه ۹ درصد افزایش یافت

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه از ۲۰ اسفند ۹۹ تا پنجم فروردین امسال تردد کل محورهای استان ۹ درصد افزایش داشته است، گفت: با توجه به آمار ترددهای زمانی مشابه در سال های گذشته، به نظر می‌رسد روند کلی تردد تا روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین همچنان افزایشی باشد.

«فریبرز کرمی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات ترددشماری در ۲ سال گذشته، پیش‌بینی می‌شود که در روز طبیعت (سیزدهم فروردین ماه) کاهش ترددهای جاده ای در پیش خواهد بود سپس بر میزان ترددها تا پایان سفرهای نوروزی (تقریباً ۲۰ فروردین ماه) افزوده خواهد شد.

او گفت: بنابراین لازم است برای جلوگیری از حوادث جاده‌ای احتمالی، تمام تیم‌های امدادی از جمله پلیس راه، راهداری، اورژانس، هلال احمر و سایر بخش‌ها در بهترین وضعیت خدمت‌رسانی به هم میهنان و هم استانی‌ها باشند.

کرمی همچنین گفت: بر اساس اطلاعات خروجی سامانه‌های هوشمند راه های استان، تعداد ترددها از ۲۰ تا ۲۸ اسفند ماه با روندی افزایشی روبرو بوده به طوری که از ۴۳۶ هزار تردد وسایل نقلیه در روز به ۵۴۰ هزار تردد افزایش یافته و نشان از رشد ۲۴ درصدی در هفته پایانی سال است.

او اظهار کرد: در ادامه شاهد کاهش تعداد ترددها به عدد ۳۴۸ هزار در روز ۳۰ اسفند ماه بودیم اما تا روز پنجم فروردین هم میزان تردد روند افزایشی داشته و با ۳۷ درصد افزایش به تعداد ۴۷۵ هزار تردد روزانه رسیده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، بیستون- کرمانشاه، کرمانشاه- بیستون، بیستون- سه راهی هرسین، کرمانشاه-ماهیدشت و کرمانشاه-قزانچی را پنج محور پرتردد استان در ایام تعطیلات نوروز برشمرد و گفت: تعداد کل وسایل نقلیه ورودی به استان در بازه زمانی ۲۰ اسفند ماه تا پنج فروردین ۷۱۸ هزار دستگاه بوده و در این مدت ۶۳۶ هزار خودرو هم از استان خارج شده است.

کرمی درباره آمار ترددها به تفکیک مبدا پلاک هم عنوان کرد: در این مدت، ۲ میلیون و ۵۳۹ هزار تردد با پلاک های استان کرمانشاه، ۳۳۳ هزار تردد با پلاک تهران، ۱۲۶ هزار تردد با پلاک همدان، ۹۰ هزار تردد با پلاک ایلام و ۷۹ هزار تردد با پلاک کردستان ثبت شده است.

استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =