۲۰ تن کودشیمیایی قاچاق در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۵۲ تن کودشیمیایی قاچاق در کرمانشاه به ارزش ۲ میلیارد ریال خبر داد.

سردار «جمال سلمانی» روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پس از اطلاع ماموران پلیس امنیت اقتصادی کرمانشاه در خصوص اینکه عده‌ای سودجو قصد انتقال مقدار زیادی کود شیمیایی قاچاق به یکی از استان‌های غربی را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی محل تردد کامیون حامل کودشیمیایی قاچاق در محور کرمانشاه به کامیاران شده و در حالی که مجوز قضائی را به همراه داشتند، نسبت به توقیف آنها اقدام کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: در بازرسی انجام شده از کامیون توقیفی، ۲۰ تن کودشیمیایی قاچاق که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به ۲ میلیارد ریال می رسید، کشف شد.

سردار سلمانی همچنین از دستگیری ۲ نفر در این راستا و معرفی آنها به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: محموله قاچاق کشف شده به سازمان اموال تملیکی تحویل داده شد.

وی در پایان مبارزه با پدیده قاچاق را از مهمترین برنامه های پلیس کرمانشاه در سال جاری عنوان کرد و گفت: کشفیات سال گذشته حدود ۲۸ درصد نسبت به سال ۹۸ با رشد روبرو بود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و ۳۷۱کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، ۲ مرز رسمی و پنج بازارچه مرزی دارد و کالاهای قاچاق عمدتا از مرزهای غیررسمی استان وارد کشور می‌شود.

۳۱راس دام قاچاق در گیلانغرب کشف شد

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه نیز از کشف و ضبط ۳۱راس دام قاچاق در این شهرستان با تلاش ماموران انتظامی خبر داد و گفت: ماموران ایستگاه بازرسی گیلانغرب حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک و جهت بازرسی آن را متوقف کردند.

سردار سلمانی افزود: ماموران در بازرسی از کامیون توقیفی ۳۱ راس گوسفند قاچاق که طبق نظر کارشناسان ارزش آن ها به ۶۲۰ میلیون ریال می‌رسید را کشف کردند.  

وی اظهار داشت: در این راستا راننده کامیون حامل احشام قاچاق دستگیر و با تشکیل پرونده برای صدور حکم لازم تحویل مراجع قضایی شد.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش ۷۲هزار تن جمعیت دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =