۶۰ درصد سرقت‌های خرد در بوکان توسط معتادان انجام می شود

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی بوکان با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از سرقت های خرد توسط معتادان انجام می شود، گفت: در صورتی که با ظرفیت سازی مناسب، امکان نگهداری از سارقان معتاد به وجود بیاید، نرخ بسیاری از سرقت ها کاهش پیدا می کند.

سرهنگ سلمان حیدری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرقت اموال و مقابله با سارقان یکی از دغدغه های مهم مردم و مسوولان است و پلیس تلاش دارد تا با اجرای برنامه های ویژه، از وقوع انواع سرقت پیشگیری کند تا مردم بیش از گذشته احساس امنیت داشته باشند.

وی از نبود کمپ ترک اعتیاد ماده ۱۵ و ۱۶ در بوکان انتقاد کرد و افزود: یکی از آسیب های اجتماعی سرقت خرد بوده که عمده آنها توسط معتادان متجاهر صورت می گیرد که با ایجاد کمپ های ترک اعتیاد در شهرستان و مشارکت بیشتر مردم  در تلاش برای کاهش بیشتر این معضل هستیم.

 فرمانده انتظامی بوکان اضافه کرد: به منظور ارتقای امنیت اجتماعی و پاک سازی مناطق آلوده شهر از وجود معتادان متجاهر در سال گذشته ۶۱۲نفر معتاد متجاهر شناسایی و دستگیر شدند.

وی بیان کرد: برای دست یابی به موفقیت در امر مبارزه با سرقت لازم است که علاوه بر ناجا، سایر سازمان ها نیز پای کار آمده و سهم خود را در این امر اجرا کنند.

سرهنگ حیدری در خصوص عملکرد پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوکان در سال گذشته گفت: در سال ۱۳۹۸ پلیس مبارزه با مواد مخدر بون مقدار ۲۱۷ کیلو و ۸۴۴ گرم انواع مواد مخدر کشف شده که این آمار در سال گذشته به ۲۶۴ کیلو و ۱۵۰ گرم رسیده که شاهد افزایش ۲۱ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در این شهرستان هستیم.

وی از انهدام سه شبکه تهیه و توزیع مواد مخدر در بوکان در سال گذشته خبر داد و ادامه داد: در سال گذشته ۱۲۶ نفر توزیع کننده مواد مخدر  در سطح شهرستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی بوکان گفت:کشف اموال مسروقه زمانی می تواند اثر گذار باشد که اموال مکشوفه به مردم و مالباختگان بازگردانده شود که این مهم جزو اولویت های فرماندهی نیروی انتظامی است.

بوکان با ۲۵۸ هزار نفر جمعیت دومین شهر مهاجر پذیر کشور به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha