دیوارهای معابر سنندج با کاشی شکسته آراسته می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: به مناسبت فرا رسیدن سال نو، طرح کاشی شکسته بر روی دیوار بلوار پاسداران با موضوعیت سنندج "شهر خلاق موسیقی" اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، آسوز شعبانی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروزه در معابر شهری قسمت‌هایی مانند دیواره‌های خیابان، زیر پل‌ها و بسیاری دیگر از فضاهای عمومی به نوعی آراسته می‌شوند تا با استفاده از این تکنیک شهروندان احساس خوشایندتری داشته باشند.

وی افزود: افزایش زیبایی بصری در سطح شهر، ایجاد نشاط و شادابی میان شهروندان، کاهش آلودگی‌های ناشی از آشفتگی بصری و استفاده از توانمندی‌های گروه‌های هنری در همین راستا از مهم ترین اهداف اجرای تکنیک کاشی شکسته در بدنه دیوارهای معابر شهری است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با اشاره به اجرای طرح کاشی شکسته بر روی دیوار بلوار پاسداران با موضوعیت سنندج "شهر خلاق موسیقی" اضافه کرد: این پروژه در قالب ۹ فریم بوده که طرح اصلی آن بر اساس المان‌های موسیقی کردی و استفاده از نمادهای فرهنگی و بومی منطقه است.

شعبانی یادآور شد: تکنیک و مواد مورد استفاده برای اجرای این طرح، کاشی معرق و کاشی شکسته و کلاژهایی از مواد مختلف همچون آینه‌کاری و شیشه رنگی است.

سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =