هوای ناسالم برای سومین روز متوالی میهمان سه شهر استان مرکزی است

اراک - ایرنا - رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: هوای ناسالم و گرد و غبار غلیظ روز شنبه برای سومین روز متوالی میهمان شهرهای اراک، شازند و ساوه از توابع این استان است.

« علیرضا محرابیان» در گفت وگو با ایرنا افزود: وزش تند باد عامل اصلی افزایش گردو غبار در هوای استان مرکزی است و بر اساس داده‌های ایستگاه‌های سنجش آلودگی در  اراک، ساوه و شازند صبح امروز هوای این مناطق برای همه گروه‌های سنی  ناسالم و زیان‌بار بوده و نیاز است که مردم به جز در موارد ضروری از حضور در محیط‌های سرباز شهری بپرهیزند.

وی بیان کرد: اطلاعات دریافتی از  ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در ساعت ۹ امروز (شنبه) در اراک نشان از شاخص ۱۵۸ برای اراک و ۱۵۳ برای شازند و ساوه۱۵۳ است که بالاتر از حد استاندارد بوده و تنفس آن می‌تواند عوارض برای سلامتی به همراه داشته باشد.

رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد:آلاینده مسئول شناسایی شده در گزارش ایستگاه‌های سنجش آلایندگی هوا در سه شهر اشاره شده استان ذرات معلق ۲ و نیم و ۱۰ میکرون است که بسیار ریز هستند و می‌تواند تا نواحی تحتانی شش‌ها و دستگاه تنفسی منتقل شودو آسیب‌هایش را بر جا بگذارد.

شهرهای اراک، ساوه و شازند از شروع سال جدید تاکنون سه روز ناسالم را در کارنامه خود ثبت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =