۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۲۴
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84275207
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

واکسن سوم کرونای روسی قابل استفاده برای کودکان و سالمندان

مسکو - ایرنا - «آیدار ایشمحمدوف» رئیس مرکز ویروس شناسی چوماکوف روسیه سازنده واکسن «کووی واک» واکسن سوم کرونا روسی اعلام کرد که این واکسن را می توان برای کودکان و افراد سالمند نیز بکار گرفت.

 به گزارش ایرنا، رئیس مرکز چوماکوف روسیه روز شنبه در گفت و گو با شبکه اول تلویزیون دولتی روسیه گفت که واکسن کووی واک بر پایه ویروس مرده ساخته شده است.

ایشمحمدوف خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی ما، تا پایان ماه مارس، ما ۱۰۰ هزار دوز واکسن کووی واک در انبار خواهیم داشت که اجازه برای بکارگیری آن صادر شده است.

واکسیناسیون عمومی با واکسن کووی واک در روسیه از روز دوشنبه آغاز خواهد شد.

رئیس مرکز چوماکوف با بیان اینکه واکسن کووی واک را دو بار با فاصله ۱۴ روز می زنند، افزود: بار اول واکسن را می زنند تا پادتن در بدن تولید شود و بار دوم واکسن برای تقویت پادتن زده می شود.

 وی درباره تزریق واکسن کووی واک به کودکان و سالمندان اظهار داشت: کووی واک واکسن ظریفی است و بدون شک می توان آن را در مورد کودکان و افراد بالای سن ۶۰ سال هم بکار گرفت. 

کووی‌واک، واکسن سوم روسی کروناست که توسط مرکز علمی «چوماکوف» آکادمی علوم روسیه ساخته شده است.

«تاتیانا گولیکووا» معاون نخست وزیر و رئیس ستاد مبارزه با کرونا در روسیه اعلام کرد که واکسن کووی واک (واکسن سوم ضدکرونا در روسیه) از  ۲۸ ماه مارس به بازار عرضه می شود و برای واکسیناسیون مورد استفاده قرار می گیرد.

 به گزارش ایرنا، گولیکووا روز سه شنبه در گفت وگو با شبکه اول تلویزیون روسیه گفت که در ماه آوریل (ماه آینده میلادی) ۱۲ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی در روسیه برای واکسیناسیون عمومی عرضه خواهد شد.

 اسپوتنیک-وی و اپی واک دو واکسن قبلی روسیه هستند که به طور رسمی ثبت شده اند.

واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه از اواسط دی ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد و تاکنون روس ها با واکسن اسپوتنیک وی واکسیناسیون را انجام داده اند و بتازگی استفاده از واکسن اپی واک کرونا برای واکسیناسیون مردم در روسیه آغاز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =