۱۹۰ میلیارد ریال برای احداث تصفیه‌خانه آب شهر سامان هزینه شد
عکس تزئینی است

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث تصفیه‌خانه آب شهر سامان از سال ۱۳۹۰ گفت: برای اجرای این طرح تاکنون ۱۹۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار ملی و استانی هزینه شده است.

احمدرضا محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: از این مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال تا پایان سال ۱۳۹۸ و ۴۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در سال گذشته تامین و هزینه شده است.
وی افزود: در سال گذشته ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تنش آبی ،به این طرح اختصاص یافت که ۱۰۰ درصد جذب شد.
محمدی پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی ساخت تصفیه‌خانه آب شهر سامان را ۹۰ درصد اعلام و تصریح کرد: تکمیل و بهره‌برداری از این طرح به ۶۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ظرفیت تصفیه‌خانه آب شهر سامان ۱۲۰ لیتر بر ثانیه با دربرگیری ۱۵ هزار نفر جمعیت است و برای احداث این طرح تاکنون خط انتقال به‌طول هشت کیلومتر اجرا و ساختمان‌های شیمیایی، فیلتراسیون و مخزن ۲ هزار و ‌۷۰۰ مترمکعبی ساخته شده است.
محمدی تاکید کرد: اجرای خط بای‌پس ورودی، محوطه‌سازی و جدول‌بندی، خرید پست‌های برق وگاز، خرید و نصب لوازم الکترومکانیکال و تابلوهای قدرت، خرید و نصب لوله و اتصالات یو. پی. وی. سی. (UPVC) و دوزینگ پمپ‌های فرایند شیمیایی، خرید و نصب و راه‌اندازی فرایند فیلتراسیون، ساخت ۲ واحد کلاریفایر به‌همراه ساخت و نصب تجهیزات برقی و مکانیکی آن و احداث و تجهیز ایستگاه پمپاژ از دیگر اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی تصفیه‌خانه آب شهر سامان به‌شمار می‌رود.
به گزارش ایرنا، سامان در ۱۶ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =