سازمان بین المللی مهاجرت: ۲۲۷۶ مهاجر در راه رسیدن به اروپا غرق شدند

تهران – ایرنا – سازمان بین المللی مهاجرت روز جمعه در گزارشی اعلام کرد، در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰)، بیش از ۲ هزار و ۲۷۶ نفر در تلاش برای رسیدن به اروپا غرق شدند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد: یک سوم قربانیان در مسیر دریایی برای رسیدن به جزایر قناری اسپانیا غرق شدند.

بر اساس این گزارش، ۸۶ هزار و ۴۴۸ مهاجر در سال ۲۰۲۰ به قاره اروپا رسیدند و از ورود ۵۲ هزار و ۳۷ مهاجر نیز در دریا جلوگیری شد.

سازمان بین المللی مهاجرت اضافه کرد:  از سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۲ هزار نفر در چهار مسیر اصلی دریایی که به اروپا منتهی می شود غرق شده اند، این مسیرها شامل مسیر میانی مدیترانه به ایتالیا و مالت، مسیر شرق مدیترانه از ترکیه به یونان، مسیر غربی مدیترانه به اسپانیا و مسیر اقیانوس اطلس به جزایر قناری است.

این نهاد بین المللی همچنین از فقدان یک سیاست واحد میان اتحادیه اروپا و کشورهای آفریقایی در زمینه مهاجرت انتقاد کرده است.

پیش تر سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرده بود، در سال ۲۰۲۰ (سال گذشته) یکهزار و ۲۰۰ پناهجو که قصد مهاجرت غیر قانونی به خاک اروپا را داشتند، در آب های مدیترانه غرق شدند.

وزارت کشور ایتالیا نیز اعلام‌کرده بود که طی دو ماه اول سال جاری میلادی (۲۰۲۱) ورود پناهجویان از طریق دریای مدیترانه به سواحل این کشور افزایش یافته ‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha