۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۴۷
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84275130
۱ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر عراق به عربستان می رود
مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق

بغداد - ایرنا - پس از دعوت شب گذشته پادشاه سعودی از مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برای سفر به ریاض در اولین فرصت ممکن، رسانه های عراقی از سفر قریب الوقوع او به عربستان خبر دادند.

به گزارش جمعه ایرنا از بغداد؛ در جریان دیدار مجازی شب گذشته ملک سلمان و مصطفی الکاظمی که مباحث منطقه ای در آن مطرح شد، شاه سعودی از نخست وزیر عراق برای سفر به کشورش و دیدار با ولیعهد سعودی دعوت کرد.

بر اساس اعلام دفتر نخست وزیری عراق، الکاظمی این دعوت را پذیرفته است؛ رسانه های عراقی زمان سفر الکاظمی به عربستان را روز چهارشنبه هفته آینده اعلام کردند.

الکاظمی تابستان سال گذشته در اوایل انتخابش بعنوان نخست وزیر موقت دولت انتقالی تصمیم داشت در اولین سفر خارجی خود به عربستان سعودی برود اما این سفر به دلیل بیماری و کهولت سن شاه سعودی لغو شد.

به گزارش ایرنا، همچنین بغداد امروز قرار بود میزبان وزرای خارجه اردن و مصر باشد تا فردا نشست سه جانبه بین سران این کشورها برگزار گردد اما بدلیل برخورد دو قطار مسافربری در مصر و کشته شدن بیش از ۳۰ نفر، این دیدارها و اجلاس لغو و به یکشنبه آینده موکول شد.

البته خبر تعویق این اجلاس همزمان با ناآرامی های بغداد در هفته گذشته منتشر می شود؛ یک انفجار انتحاری، ترور دو افسر ارشد اطلاعاتی که یک مورد آن فرجامی نداشت و قدرت نمایی گروه های مسلح بر علیه دولت الکاظمی از طریق رژه در خیابانهای بغداد از جمله اتفاقات این هفته عراق بود.

از شب گذشته خیابان های اصلی و منتهی به ساختمان های دولتی در بغداد با حضور پرتعداد نیروهای امنیتی همراه و مسدود شد و به هیچ کس حتی دارندگان مجوز تردد نیز اجازه عبور و مرور به این خیابان ها داده نمی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =