۷ فروردین ۱۴۰۰، ۰:۵۲
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84275122
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آمریکا بخشی از نیروهای خود را از عراق خارج کرد

۷ فروردین ۱۴۰۰، ۰:۵۲
کد خبر: 84275122
آمریکا بخشی از نیروهای خود را از عراق خارج کرد
تصویر آرشیوی از پایگاه اربیل اشغال شده توسط آمریکا

بغداد- ایرنا- ارتش آمریکا تعدادی از نیروهای خود را از استان اربیل کردستان عراق در شمال این کشور خارج کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از کانال تلگرامی "صابرین نیوز" این کاهش نیرو با تأخیر افزون بر یکساله از تصویب قانون منع حضور نیروهای خارجی و اشغالگر در عراق توسط مجلس این کشور صورت می گیرد.

بر اساس اطلاعات منتشره دولت عراق، شمار نیروهای آمریکایی خارج شده امروز در حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر برآورده شده است اما با توجه به اینکه دولت عراق راساً هیچ دخالتی در روند انتقال و جابجایی اشغالگران ندارد، گمان می رود این عدد بیشتر از تعداد اعلام شده باشد.

تصویر منتشره از صابرین نیوز از پایگاه اربیل - آغاز روند جابجایی

به گزارش ایرنا، این نیروها در پایگاه "الحریر" واقع در شمال اربیل حضور داشتند که حدود یکماه پیش مورد حمله موشکی قرار گرفت و شلیک سه راکت به مکانی که براساس اعلام آمریکایی ها "نزدیکی محل استقرار نیروهای آمریکا" عنوان شده بود، "دست‌کم هشت زخمی و یک کشته" بر جای گذاشت.

کشته شده این حمله بنا به گفته فرمانده پایگاه "یک پیمانکار غیرنظامی" بود که بر اثر "حمله قلبی" ناشی از حمله جان سپرد.

نیروهای آمریکا و ناتو با عنوان خود ساخته "ائتلاف بین المللی علیه داعش" به رغم گذشت بیش از یکسال از تصویب قانون ممنوعیت حضورشان در عراق توسط مجلس این کشور، به بهانه آنچه "آموزش نظامی" می خوانند از اجرای قانون و ترک کشور سر باز زده اند.

این حضور در حالی علیه داعش عنوان شده که بیشترین فعالیت این گروهک تروریستی در استانهای اشغالی عراق است که نیروهای نظامی آمریکایی در آنها حضور گسترده دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha