۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۴
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 84275072
۲ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی از کاهش محسوس دمای هوا در استان همدان خبر داد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان، از کاهش محسوس دمای هوای نقاط مختلف استان طی ۲۴ ساعت آینده(روز یکشنبه) خبر داد و گفت: این کاهش دما ممکن است منجر به سرمازدگی درختان و باغات استان شود.

«محمدحسن باقری‌شکیب» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آسمان استان در روز جاری آفتابی همراه با وزش باد و تندباد لحظه ای است به نحوی که سرعت وزش باد در برخی ساعات به ۹۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

وی اظهار داشت: می رسد، اظهار داشت: شرایط جوی استان همدان در روز یکشنبه(فردا) نیز آرام و همراه با کاهش محسوس دما پیش بینی می شود به نحوی که دمای هوا در بیشتر نقاط استان به خصوص نیمه شمالی به پنج درجه سانتی گراد زیرصفر می رسد.

به گفته وی، بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی ماهواره‌ای، ورود سامانه بارشی فعالی را تا پایان هفته جاری در سطح استان همدان پیش بینی نمی کنیم.

باقری‌شکیب افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کبودراهنگ، رزن و فامنین نیز با یک درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان همدان بودند.

وی گفت: دمای هوای شهر همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۸ و ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بوده است.

آب و هوای استان همدان با وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =