۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۱
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84275071
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰ تظاهرات در روز ملی مقاومت یمن

تهران-ایرنا- منابع یمنی از برگزاری ۲۰ تظاهرات در مناطق مختلف یمن در روز ملی مقاومت خبر دادند.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از المیادین، امروز جای‌جای یمن از صنعاء گرفته تا صعده و الحدیده شاهد برگزاری تظاهرات به مناسبت روز ملی مقاومت بوده است.

در همین ارتباط، شبکه خبری المسیره گزارش داد که هزاران نفر از مردم یمن بعد از ظهر امروز در شهرها و مناطق مختلف این کشور از جمله صعده، صنعاء و الحدیده تظاهرات برگزار کرده و این روز را گرامی داشتند.

یمنی‌های شرکت کننده در این تظاهرات با سر دادن شعارهایی ادامه محاصره و جنایات ائتلاف سعودی را که وارد هفتمین سال خود شده است، محکوم کردند.

بنا به این گزارش، شرکت کنندگان در تظاهرات ضمن جمع‌آوری کمک‌های مالی برای ارتش یمن اعلام کردند که اکنون پیروزی قاطع ارتش در برابر متجاوزان، بیش از هر زمان دیگری نزدیک است.

 «علی الدیلمی» معاون وزیر حقوق بشر یمن ضمن شرکت در تظاهرات گفت که ائتلاف متجاوز علیه یمن، مطالعات راهبردی ندارد که اعضای خود را از خطر تجاوزاتشان آگاه کند.

 وی اظهار داشت که فشار عربستان به پرونده‌های حقوق بشری بیانگر این است که بعد انسانی از سعودی‌ها گرفته شده است و سعودی‌ها نه تنها از نظر نظامی بلکه از نظر اخلاقی و دینی نیز سقوط کرده‌اند.

وی افزود: عربستان سعودی این آمادگی را دارد که مردم خود را تا آخرین شهروند فدا کنند، زیرا درایت و تدبیر استراتژیکی ندارند.

سید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله نیز در سخنرانی روز پنجشنبه خود به مناسبت روز ملی مقاومت یمن گفت که مقابله با متجاوزان، وظیفه دینی، ایمانی و اخلاقی نیروی مقاومت است و یمنی‌ها برای مقابله با متجاوزان نیازی به اجازه شورای امنیت، سازمان ملل متحد و اتحادیه عبری (عرب) و کشورهای اروپایی و هیچ احدی در دنیا ندارند.

الحوثی تصریح کرد: کسانی که ما را هدف قرار دادند و هزاران تن از ما را کشتند، ما منتظر کسب اجازه نمی‌مانیم که به وظیفه مقدس خود [برای دفاع از خویشتن] عمل کنیم.

مردم یمن در حالی ششمین سال تجاوز ائتلاف سعودی-آمریکایی را پشت سر می گذارند که طی این سالها با مقاومت خود نه تنها اشعالگران را از کرده خود پشیمان کرده‌ و با برداشتن گام های مهمی در راه توانمندی سیاسی، نظامی و اقتصادی کشور جهان را شگفت زده کرده‌اند.

دولت عربستان که برای دهها سال مردم یمن را با وجود داشتن سه هزار سال تاریخ مکتوب به کارگران ساده خانه ها، ادارات و سازمان های خود و سرزمین آنها را به محلی برای آموزش تروریست های القاعده تبدیل کرده بود، اکنون با مردمی روبرو شده است که شش سال گذشته را با کمترین امکانات و با وجود محاصره کامل، موفق شده اند ضمن کنترل بخش های عمده ای از کشور، دشمنان خود را از مناطق اشغالی به عقب برانند و با ایجاد اتحاد و یکپارچگی بی سابقه در کشور، امیدوار به روزهای بهتر برای میهن خود باشند.

کشور یمن علیرغم ۷۰۰ کیلومتر مرز مشترک با آب و دریا که می تواند این کشور را به یک اقتصاد پویا و پایدار تبدیل کند، فقیرترین کشور عربی و اسلامی نام گرفته، این وضعیت نشان دهنده وجود دست های استعمار در این کشور بود. چنانکه هنگام آغاز جنگ علیه ملت یمن، نزدیک به دو میلیون نفر از مردم این کشور با کمترین درآمد در عربستان پَست ترین کارها را در هتل ها، رستوران ها و فرودگاه های این کشور انجام می دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =