سفر استاندار خراسان رضوی به مه‌ولات ۳۰ مصوبه داشت

تربت‌حیدریه- ایرنا- نخستین سفر شهرستانی استاندار خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰ به شهرستان مه‌ولات این استان ۳۰ مصوبه داشت.

محمد صادق معتمدیان عصر جمعه در نشست جمع بندی این سفر گفت: این مصوبات  در بخش های بهداشت و درمان، میراث فرهنگی و گردشگری، راه سازی، آب روستایی، مخابرات و ارتباطات، آموزش و پرورش و شهرک صنعتی این شهرستان است.

وی افزود: باید برای محصولات استراتژیک پسته و انار این شهرستان سرمایه گذار جذب شود و در این زمینه برنامه تهیه شود و با یک کارگروه با محوریت معاونت اقتصادی جهادکشاورزی، صنعت و معدن و فرمانداری مه‌ولات اجرایی گردد و ظرف یک ماه نتیجه آن به استانداری ارسال شود. 

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با پشت میز نشینی مشکل مردم حل نمی شود باید به خدا توکل کرد و با روحیه جهادی کار کرد.

وی گفت: مه‌ولات شهرستان پرظرفیتی است با این مزیت ها نباید در این شهرستان بیکار و محروم داشته باشیم لذا باید روی مزیت های این شهرستان متمرکز شدو مطالبات مردم را بدون واسطه برنامه ریزی نمود.

معتمدیان افزود: علاقه دارم در شهرستان ها حضور بیشتری داشته باشم و بیشتر بتوانم با مردم ملاقات کنم ولی به دلیل محدودیت های کرونایی سفرها فشرده انجام شده است علاوه بر آن ۵۲ درصد جمعیت استان در مشهد مستقر است و حضور در شهرستانها با سختی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: هدف از سفر به شهرستان ها آشنا شدن با مناطق و رسیدگی به مشکلات مردم از نزدیک است، مشکلات بسیار و مردم هم تحت فشار هستند و انتظارات بجا و مطالبات هم حداقلی است و این حق را به مردم می‌دهیم و وظیفه می‌دانیم مدیریت کنیم و با شناسایی ظرفیت ها، راهکارها و هم افزایی برای حل مشکلات دارای اولویت مردم متمرکز شویم.

استاندار خراسان رضوی گفت: به گونه‌ای برنامه ریزی شده که سفرها جنبه تشریفاتی نداشته باشد و مصوبات باید اجرایی شود، به دنبال تلف کردن وقت نیستیم و نیت ما خدمت خالصانه به مردم است لذا تعهدات نباید روی کاغذ باشد و باید اجرایی شود وگرنه  اعتماد مردم از بین می‌رود.

وی افزود: در انتصاب بخشداران بسیار تاکید و سخت گیری می کنیم چراکه به طور مستقیم با مردم در ارتباط هستند و باید کسانی که علاقه‌مند و توانمند هستند انتخاب شوند.

معتمدیان ادامه داد: برای رفع مشکلات مردم نباید منتظر بخشنامه باشیم باید تا جایی که امکان دارد مشکلات مردم را رفع  کنیم. 

استاندار خراسان رضوی در ادامه سفرهای شهرستانی خود و نخستین دور آن در سال جدید، صبح جمعه وارد شهرستان مه‌ولات در این استان شد.

بازدید از شهر شادمهر، روستای ازغند و شهر فیض آباد، دیدار با تعدادی از مردم این منطقه و برگزاری نشست بررسی مشکلات شهرستان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی از جمله برنامه‌های سفر محمدصادق معتمدیان به شهرستان مه‌ولات بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی و چند تن از مدیران استانداری خراسان رضوی نیز معتمدیان را در این سفر همراهی کردند.

فیض آباد، مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مه‌ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =