امام جمعه زنجان: رهبری با شعار سال برای پیشبرد تولید تعیین مسیر کردند

زنجان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری امسال با عنوان" تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها" برای حرکت اصلی و مهم در جهت پیشبرد و رونق تولید، مسیر تعیین کردند.

حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های اولین نماز جمعه سال جدید، ضمن توصیه خود و شرکت‌کنندگان به تقوای الهی، تبریک سال نو، بهار طبیعت با تاکید بر اینکه اصلی‌ترین مسئله جامعه تولید و رونق تولید است، افزود: رهبر معظم انقلاب سال گذشته را جهش تولید نامگذاری اما تاکید کردند که کافی نیست چون آثار آن در زندگی و سفره های مردم دیده نشد اگرچه مردم سختی زیادی را صبورانه و بزرگوارانه تحمل کردند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان، خاطرنشان کرد: از این رو رهبری فرمودند بخش خصوصی، مردم و افراد متدین پشتیبانی از رونق تولید را داشته باشند.

امام جمعه زنجان با تاکید بر فرمایش رهبری مبنی بر اینکه امسال باید در حوزه تولید و رفع موانع آن برنامه‌ریزی جدی شود افزود: از جمله این برنامه ها این است که باید جلوی واردات بی رویه و قاچاق کالا که مانع رونق تولید است گرفته شود.

 وی با بیان اینکه رهبری نقشه راه را فرموده‌اند تصریح کرد: باید صاحبان فکر و اندیشه و قلم، موانع را رصد و تبیین کنند و برای رفع آن همه دست به دست هم دهند.

 امام جمعه زنجان  با بیان اینکه اگر تولید و زمینه صادرات در کشور مطلوب شود فوائد بسیار دارد افزود: با بهتر شدن بستر تولید و صادرات طبیعی است که برای همسایگان کشور ما خرید از ایران مقرون به صرفه است و برای ما نیز فوائد بسیار دارد.

وی تاکید کرد:رهبری مانند همیشه نقشه راه را داده‌اند و ریل گذاری، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی هم باید با تلاش جمعی باشد تا همه دست در دست هم، برای ساختن ایران آباد و آزاد تلاش کنند.

امام جمعه زنجان همچنین با اشاره به میلاد امام زمان (عج) افزود: حجت خدا ذخیره پروردگار است و اگر این بزرگوار نبود، برکتی هم نبود و نظام زمین و زمان و کهکشان به برکت وجود آن بزرگوار است.

وی با بیان اینکه اصل شادی ما، به برکت وجود حضرت ولی عصر عج است اظهار داشت: امیدواریم با ظهور حضرت ولی عصرعج، روزگار خالی از  ظلم و تاریکی شده و منور به نور ایمان و امامت آن حضرت شود.

امام جمعه زنجان تاکید کرد: بهترین حالت انتظار، اصلاح خودمان و حرکت در مسیر مد نظر ائمه اطهار (ع) و آن حضرت است.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به اینکه بقای عالم به دست مولود امامی است که میلادش را در پیش داریم، گفت: روزی موجودات به برکت وجود آن بزرگوار بوده و  روز میلادش روز مستضعفین است.

وی ماه شعبان را از بهترین اعیاد عنوان کرد و اظهار داشت: عبادت در ماه شعبان ثواب عبادت در لیله القدر ماه رمضان را دارد.

 امام جمعه زنجان همچنین با اشاره به اینکه انتظار یعنی قبول نکردن وضع موجود و تلاش برای رسیدن به وضع مطلوب است گفت: کسی که منتظر واقعی باشد باید برای اصلاح شرایط تلاش کند و ما نیز باید به عنوان یک سرباز و انسانی که حاضر است برای بهبود شرایط مجاهدت کند، خود را آماده کنیم.

وی با بیان اینکه انتظار فرج فقط این نیست که انسان بنشیند، هیچ کاری نکند اما بگوید منتظر فرج هستم افزود: انتظار به معنای حرکت، آمادگی، توفیق دلدادگی بیشتر و در عمل منتظر و ظهور آن حضرت بودن است.

 امام جمعه زنجان با اشاره به دیگر مناسبت های پیش رو هم گفت: سالگرد عملیات بیت المقدس ۴ که از عملیات های موفق است و ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی هم که منزلتش برای همه روشن است.

 وی با بیان اینکه امام راحل روز ۱۲ فروردین را یوم الله معرفی کرده‌اند، افزود: این روز نخستین روز حکومت الله است و از بزرگترین اعیاد محسوب می شود چون از روزهایی است که قصر طاغوت فرو ریخته و روز استقرار حکومت مستضعفین است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =