تحقق شعار سال و پیام نوروزی رهبری معظم نیازمند حذف قوانین زائد است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: یکی از موانع اصلی رونق تولید وجود قوانین متورم است بنابراین باید قوانین دست و پاگیری که سال ها قبل مصوب و تولید را دچار مشکل کرده را حذف و یا اصلاح کنیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین "حبیب الله شعبانی موثقی" در خطبه های نماز جمعه شهر همدان بیان کرد: مجلس انقلابی برای حمایت از حوزه تولید مکلف به مصوب کردن قوانین تقویت کننده بخش تولید است.
وی اضافه کرد: قوانین باید در راستای حمایت از تولید کننده و سرمایه گذار تنظیم و مصوب شود اما گاهی مواقع شاهد مقررات، آیین نامه و بخشنامه های خلق الساعه و آزار دهنده سرمایه گذار هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان تاکید کرد: اگر هر روز یک قانون، مقررات و بخشنامه جدید مصوب و ابلاغ شود شاهد بروز آسیب جدی برای تولید کننده خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی همچنین خواستار شنیدین درد دل های سرمایه گذاران شد و افزود: وقتی پای صحبت سرمایه گذاران می نشینیم تازه متوجه انبوهی از درد و رنج آنها می شویم .
وی گفت: بسیاری از افرادی که سرمایه خود را در عرصه تولید به کار می گیرند جهادگر هستند چرا که می توانستند با دلال بازی و ورود به عرصه مسکن، طلا و ارز سود بیشتری کسب کنند. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان تاکید کرد: سیاست های اقتصادی و بانکی کشور باید در راستای تحقق شعار سال تغییر کرده و به نفع تولید کننده باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی گفت: امسال سال «تولید، پشتیبانیها و مانع زداییها» از سوی رهبری فرزانه انقلاب نامگذاری شده که این نامگذاری موید این است که مساله اقتصاد به عنوان یکی از دغدغه مهم معظم له در یک دهه گذشته بوده و این موضوع را همواره به مسئولان گوشزد می کنند.
وی ادامه داد: این موضوع بیانگر این است که رهبری انقلاب در مساله اقتصاد و معیشت دغدغه جدی دارند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان ابراز امیدواری کرد که به دور از شعارزدگی ، نصب بنر و تبریک سال، شعار سال پیگیری شود چرا که با این مسائل پیام نوروزی رهبری انقلاب محقق نشده و رونق اقتصادی و رفع مشکلات معیشتی رخ نمی دهد. 

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی تاکید کرد: برای عملیاتی کردن پیام نوروزی رهبری فرزانه انقلاب نباید دچار شعار زدگی  شویم بلکه تحقق این شعارها نیازمند اقدام های انقلابی، عزم جدی و انسجام همه مسئولان است. 

وی بیان کرد: تقویت صادرات و توجه به بازار داخلی و منطقه ای باید مورد توجه مسئولان باشد و سیاست های صادراتی جدی گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با بیان اینکه دشمن هیچگاه گره ای از مشکلات اقتصادی کشور را باز نمی کند، گفت: مبارزه با رانت خواری و ویژه خواری نیز باید مورد توجه قرار گیرد چرا که رانت خواری و ویژه خواری یا پرداخت رشوه به افراد مختلف برای دریافت مجوز، انگیزه را از تولید کننده سلب می کند.
امام جمعه همدان افزود: ورود به عرصه کارآفرینی در وضعیت کنونی یک جهاد تلقی می شود و میدان اقتصاد نیز به مثابه یک میدان جنگ بوده همانگونه که این ملت در جنگ هشت ساله در برابر دشمن مقاومت کردند در میدان اقتصادی نیز با ورود مجاهدانه دشمن را شکست می دهند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان همچنین با تبریک روز جوان افزود: باید به جوانان اعتماد و در میدان مدیریت آنها را وارد کرد همچنین به فکر مشکلات جوانان به ویژه اشتغال باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =