چکیده خطبه‌های نماز جمعه شهرهای استان یزد

یزد- ایرنا- امام جمعه تفت با اشاره به نام گذاری سال جدید به عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گفت: سال گذشته در زمینه جهش تولید نتیجه مطلوب که بهبود وضعیت معیشت مردم بود حاصل نشد و موانع از راه تولید رفع نشد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی محمد گلوردی در خطبه های نماز جمعه تفت افزود: دولت آینده باید تمام تلاش خود را در زمینه پشتیبانی از تولید و مانع زدایی از آن به کار گیرد که یکی از بزرگترین موانع تولیدکنندگان واردات بی رویه برخی از کالاها و قاچاق کالا است که کمر تولیدکنندگان را شکسته است.

وی از مسئولان تفت خواست تا نسبت به تحقق این شعار در شهرستان تلاش کنند و اضافه کرد: برخی تلاش می کنند مشکلات کشور را به گردن دیگران بیندازند در حالی که ما توان داخلی بالایی داریم و با استفاده از آن می توانیم بر مشکلات فائق آییم.

امام جمعه تفت با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب درباره برجام تصریح کرد: طرف مقابل باید تمام تحریم ها را بردارد و ما آن را راستی آزمایی کنیم و آن وقت ما به وظایف خود عمل خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه های خود به اهمیت انتخابات پیش رو پرداخت و افزود: دولت آینده باید کاردان، مومن و با روحیه جهادی باشد و نگاه به توان داخلی بدوزد.

***

امام جمعه ابرکوه با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت مهدی (عج) گفت: مدیران اقتصادی کشور باید کمر همّت را برای تقویت رُشد پایدار تولید و رفع موانع در رونق اقتصاد ملّی مضاعف کنند.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه این شهر ابرکوه با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در سال نو افزود: مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری  تولید است که با مانع زدائی ها و پشتیبانی ها می تواند سرآمد شاخصه ‌های اقتصادی کشور باشد .

وی اظهارکرد: جهش تولید رمز خودکفایی اقتصادی و بنیان دارشدن نظام اقتصادی کشور است لذا باید با حمایت ها و مانع زدایی ها چرخه اقتصادی کشور را بیش از پیش رونق داد.

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه ادامه داد: مدیران اقتصادی کشور مدیریت حفظ ارزش پول و مهار تورّم را باید با مدیریت هوشیارانه و کارآمد پیگیری کنند.

حسینی با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰خاطر نشان کرد: اصل مشارکت مردم در انتخابات روشن است و مشارکت مردم خصوصاً در انتخابات ریاست‌جمهوری ، شأن و نقش بسیار مهمّی در تضمین و صیانت از مردم سالاری دینی و امنیّت ملّی و حفاظت از سرمایه اجتماعی دارد .

***

امام جمعه مهریز گفت: امنیت و عزت در داخل و خارج کشور مدیون و مرهون فداکاری، اخلاص و تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) است که برای مردم و میهن اسلامی خدمت می‌کنند.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهریز که با رعایت نکات بهداشتی برگزار شد با تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) افزود: امنیتی که برای توسعه کشور و فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی وجود دارد به خاطر جانفشانی و اخلاص این سربازان است .

وی با قدردانی از تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) افزود: بسیاری  از توطئه‌های مختلف دشمنان را، همین سربازان با فداکاری و تلاش مخلصانه، بی‌منت و گسترده خود خنثی می‌کنند و نمی‌گذارند دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب اسلامی به اهداف شوم خود برسند.

امام جمعه مهریز تاکید کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) در کنار سایر نیروهای مسلح جانبرکف با رصد و شناسایی توطئه‌ها و اشراف اطلاعاتی خود، جلو بسیاری از توطئه‌های پبدا و پنهان دشمنان در کشور می‌گیرند و نمی‌گذارند خواب‌های آشفته آنها تعبیر شود.

محی‌الدینی به اهمیت انتخابات امسال و سخنان مقام معظم رهبری در این خصوص و ویژگی‌های یک رییس جمهوری مناسب برای آینده کشور اشاره و یادآور شد: مردم باید با  حضور گسترده در پای صندوق‌های اخذ رای برای تعیین سرنوشت خود و کشور به فرد صالح، انقلابی و مدیر رای دهند.

وی گفت: دولت جوان، انقلابی و حزب‌اللهی در مسیر امامین انقلاب اسلامی و شهیدان و آگاه به مصالح کشور و مردم باید انتخاب شود و مردم باید بیش از گذشته در این ۲ انتخابات مهم رییس‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها خیلی دقت کنند.

***

امام جمعه بهاباد با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) انتظار فرج را انتظاری هدفمند، پویا، سازنده و همراه با امید و اقدام دانست و گفت: آرمان الهی و هدف والای امام خمینی (ره) از رهبری انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زمینه‌سازی برای ظهور اقا هست.

حجت الاسلام علی اکبرابراهیمی بشکانی در خطبه های این هفته نمازجمعه ضمن سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی وترک محرمات و گناهان وبا تبریک اعیاد شعبانیه ونیمه شعبان اظهارکرد: امام زمان(ع) امام رحمت، حامی مظلومان ومستضعفان و دشمن ستمگران است وبا ظهور آن حضرت چنان آرامش وامنیتی درجامعه اتفاق می‌افتد که همه مردم از حرص وطمع سیر می‌شوند.

وی گفت: شب نیمه شعبان از شب‌های پرفضیلت سال است که در روایت‌ها به‌عنوان بهترین شب بعد از شب قدر آمده است. در این شب درهای رحمت الهی بر روی بندگان باز است و خداوند گناهکاران را می‌بخشد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =